Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tatar_mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    1
    BUNA ZIUA,SUNT O MAMICA TANARA DE 26 DE ANI SI AS AVEA NEVOIE DE SFATUL UNUI PSIHOLOG SAU A ALTOR PARINTI CARE TREC PRIN ACCEASI SITUATIE CA A MEA.AM 2 BAIETEI,UNUL ARE 3 ANI SI ESTE FOARTE RAZGAIAT NU NE MAI PUTEM INTELEGE CU EL,II REPETAM ACELEASI LUCRURI DE O MIE DE ORI SI FACE CE VREA EL.NOI L-AM ALINTAT,RECUNOSC CA AVEM O PARTE DIN VINA,CREDE CA I SE CUVINE TOTUL,AM INCERCAT SAL PEDEPSIM SAI DAM LA FUND DAR M-I SE RUPE INIMA CAND IL VAD PLANGAND.CE SA FAC,CUM SA MAI PROCEDEZ,DATI-MI UN SFAT.CELALALT ARE 2 LUNI NU II PREA PLACE APA,CU TOATE CA IN FIACARE ZI II FAC BAITA.AM OBSERVAT CA DOARME MAI BINE DACA IL INFASEZ,MANANCA CATE-O 120 ML DE LAPTE LA O MASA,ZIUA DIN 2 IN 2 ORE IAR NOAPTEA LA 5-6 ORE.MAI NOU MAI FACE DIAREE,CE SA FAC,AS INCEPE SAI DAU SUCURI ,CUM E MAI BINE.CHIAR DACA ESTE AL 2 COPIL ESTE FOARTE DIFERIT DE PRIMUL.TIN SA PRECIZEZ CA LA CEL MARE II SPUNEM TOT TIMPUL CA-L IUBIM,IL ANGRENAM IN CRESTEREA CELUI MIC SI NICIODATA NU A ARATAT SEMNE CA AR FI GELOS.ASTEPT CU NERABDARE RASPUNSURILE DUMNEAVOASTRA.VA MULTUMESC.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna dimineata. Vom face o discutie in direct luni, 16 februarie despre al doilea copil. Va asteptam la ora 20 sa discutam impreuna cu alte mamici si sa aflam alte opinii pareri si experiente.

Floricica Nou Venita alexcris's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2009
    Postari in forum
    7
    buna Mihaela ma numesc Cristina si pot sa-ti spun ca si eu am trecut prin ce treci tu acum cu baietelul tau.sunt prea rasfatati si de aceea cred ca totul li se cuvine,si eu cu baietelul meu am trecut prin momente ingrozitoare,nu asculta ,tipa cind nu i se ofera ceva ce dorea si binenteles nu avea voie .....il certam ,ridicam tonul la el dar degeaba,pina cind intr-o zi am inceput sa-l pedepsesc luandu-i jucariile din camera...si fiind foarte indiferenta cu el,iti garantez ca asta il doare cel mai mult sa nu-l bagi in seama
    si incet,incet am inceput sa discut cu el,sa comunicam fara sa mai tipam unul la celalalt si pot sa-ti spuna ca baietelul meu a devenit foarte cuminte,,,si asta fara bataie sau tipete

Floricica Nou Venita alexcris's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2009
    Postari in forum
    7
    incearca sa comunici cu el si ai sa vezi ca o sa fie mai bine...iti doresc multa bafta si rabdare...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari