Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florina78's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna, numele meu este Florina am 30 ani si am un baietel de 8 ani, e singurul meu copilut. Am mari probleme cu el si simt ca nu il mai pot controla.

Imi dau seama ca undeva este vina mea in modul in care ma comport cu el. Poate sunt eu prea indulgenta cu el… Sunt interesata de carti sau cursuri despre cum sa-l pot educa mai bine si sa incerc sa-i fiu un parinte mai bun.

Care dintre voi au fost la astfel de cursuri sau ce carti ati cumparat?

Multumesc!

new sunshine
    Guest
    Cred ca ar fi buna cartea recomandata de Oana:Scream free parenting de Hal Runkel

Floricica Nou Venita acuarela's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2010
    Postari in forum
    2
    Buna, Florina

Pentru ca ai baietel iti recomand niste carti grozave de la Teora, care te vor ajuta mult.Prima, se numeste Intelege-l si ajuta-l pe baietelul tau, Cod 6501 si o gasesti intrand pe site-ul lor, http://www.teora.ro/bunvenit.html. In caseta CAUTA este suficient daca tastezi numai codul cartii, adica 6501. Uita-te si la urmatoarele, deoarece toate sunt bune:
    - Cum sa aveti autoritate in fata copilului ( Cod 1093 )
    - Cum sa vorbim copiilor daca vrem sa ne asculte si cum sa-i ascultam pentru ca ei sa ne vorbeasca ( Cod 6034 )
    - Cum sa fii prieten cu copilul tau. Manual pentru parintii si familiile din mileniul 3 ( Cod 6039
    Cum sa-ti ajuti copilul - Invata meseria de parinte ( Cod 0956 )
    Ajuta-ti copilul sa-si invinga frica ( Cod 1084 )

VEZI CA MAI AU REDUCERE DE 20% PANA PE 11 IANUARIE! Profita de ea. Sa imi spui daca ti-au placut,

Succes!Iti tin pumnii!
    Ana

sunshine
    Guest
    O carte f buna este :How your child learn best

sunshine
    Guest
    Smart Moves -Why learning is not all in your head de Carla Hannaford!

Floricica Nou Venita Sorina.Miha's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    4
    Buna tuturor,

Si fetita mea a inceput sa fie cam obraznicuta. Ce-i drept, fiind si singura, este cam rasfatata. Dar tind sa cred ca este normal varstei, nu? (12)

Multumim pentru sfaturi, fetelor :)

sunshine
    Guest
    Sunt pe la mijlocul cartii Children are from Heaven de John Gray
    O carte care va ajuta sa va intelegeti si sa va cunoasteti mai bine copilul si nevoile lui.

Floricica Nou Venita danadonisan's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    1

Incearca sa fii mai ferma cu el si nu ceda in fata lui, incerca sate impui in fata lu

Citeste cartea Educatia copilului meu in 25 de tehnici (care nu dau gres) - editura Humanitas - autor Meg F. Schneider. Apropo, si eu am un baiat, singurul, de 9 ani si sunt multumita 80% de el in rest ii dau liberate lui...Sper ca ti-am fost de folos. adresa mea de e-mail este danadonisan@yahoo.com..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari