Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    "copil cuminte si baba frumoasa"

Vreau sa va propun acest subiect, pentru ca avem multe de vorbit cu siguranta.

cam cum este "Sa mai si radem", dar din viata reala!

Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Sa incep eu.
    La 5ani fata mea a vazut ca, intr-o zi de vara fierbinte, mamica ei pune oala cu ciorba in chiuveta si da drumul la apa. Dupa ce a mancat din ciorbita, a mers si ea la bucatarie si mi-a umplut oala cu apa!
    Am vazut eu ca parca era cu trei degete mai multa ciorba, da' am zis ca mi se pare. Cand am mancat , mi-am dat seama.
    Asa ca am aruncat 5 l de ciorba, pt ca nu stiam ce a mai pus fata mea harnicuta in oala! Partea buna: apucasem sa-i hranesc o data!

Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    Hani chiar ca a fost tare asta cu ciorba.Dar stati sa va spun eu ce a facut Robert al meu.Pe la 1 an jumate cand am inceput sa ii fac baie in cada mare sa gandit el:Oare cum o fi sa fac baie si in chiuveta?Si intr-o buna zi aud eu tipete din baie si cand intru ce sa vezi.Robert se urcase in chiuveta daduse drumu la apa si cu periuta de dinti se spala baiatu meu pe spate.

Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Super! Ai mei cu plastilina zilele trecute.
    Veneau pe rand sa imi arate ca figurine au facut din plastilina. Si ma cheama Luca fericit sa fad capodopera. Era asa de mandru: lipise guguloaie mici pe gramurile de la usi, pe tocuri , etc! Foarte simetrice si avea dreptate baiatul: nu mai reamenajam si noi casa?!

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    fetita mea anul trecut avea aproape 5 ani ,am intrbat-o de o bretara a ei de aur pe care eu o stiam in cutiuta ei de bij chiar o vedeam cind faceam curateni ,mi-a spus ca a taiato ,eu i-am raspus cum s-o tai (intradevar taiase niste bretari de-ale ei din plastic)eu stiam de ele doar le aspirasem,si surpriza cind sa-i pun 1 data bretara o scot din cutiuta doar jumatate ...ea i-mi spune am vrut sa vad daca si aurul se tai doar ti-am spus ca am taiat0 deci si aurul se poate taia!

Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Avea dreptate fata! Alta data sa incerce ea aurul la bijutier! De multe ori copiii au dreptate, dar nu-i credem!

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    In parcul in care mergem de obicei sunt cam aceleasi persoane dintre care si cateva doamne pensionare care stau pe bancutele de la intrarea in parc. Si ca sa invat copilul bunele maniere ,inainte de a intra in parc, i-am spus copilului sa spuna " buna seara" . A spus : Da! Trecand pe langa bancute , cu fruntea in sus spune:" Buna seara, babelor!" Am crezut ca nu aud bine . Doamnele au inceput sa rada!

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    Baietelul meu are 1,5 ani si il luam cu noi peste tot printre care si cumparaturi in hipermarket.......si mergand noi printre rafturi si ajutandu-ma sa "imping "caruciorul il vad ca se duce la un raft si ia si el ce apuca si vine si le arunca in cos :))........l-am lasat sa vad ce face mai departe ,dar nu lua orice ,ci doar ce ii facea lui cu ochiul banui....la un moment dat nu mai aveam loc la noi si le-a pus la altcineva in cos .....frumos a fost ca persoana aceea nu l-a vazut ......

Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    a mai fost simpatic cand am iesit in centrul orasului unde e o arteziana frumusica cu muzica si lasere......si mai toata lumea statea si privea jocul de lumini si asculta muzica ,iar Luca ce s-a gandit el cand a vazut toata apa??? ca e vremea de baie si arata la toata lumea cum se spala el :)))

Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    mi-am mai amintit o traznaie......dar la asta mi-a stat inima...
    venise tamplarul sa ne monteze mobila si avea omul toate sculele insirate prin casa ....noi tot sporovaind nu am bagat de seama ca dragul meu baietel a luat surubelnita si s- a infipt cu ea in priza........va spun ca am intepenit cand l-a vazut....

Floricica Nou Venita discover's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2009
    Postari in forum
    2
    Daca tot a aparut acest topic de "pozne", va invit sa participati la evenimentul "Parinti poznasi langa copilasi" . Mai jos aveti linkul catre blogul evenimentului : http://poznasi.wordpress.com/. :) Va asteptam sa impartasiti "pe viu" poznele copiilor vostri !

Cu bine,

Marinela Tane

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari