Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita beti-ana cioaca's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Sunt multi parinti care nu au acces la logopezi, care nu prea stiu ce inseamna logopedia, care nu au timp, dar care ar vrea sa faca ceva pentru ca "bebeii" lor sa fie OK. Pentru asta imi permit sa va recomand cateva site-uri si bloguri unde puteti pune intrebari si primi raspunsuri.

rodhos
    Guest
    multumim!!Sunt chiar de ajutor!!!!!!!!!!!!!!!

Floricica Nou Venita manana's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2006
    Postari in forum
    1
    Buna ziua
    si eu as dori sa ma lamuresc ce si cat trebuie sa cunoasca/inteleaga un copil de 5 ani. Ce site-uri si bloguri pot accesa?

Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Http://copilarie. Weebly. Com
    www. Corectarealimbajului. Ro
    http://logopedie. Myforum. Ro
    http:// logopediexxi. Ning. Com
    www. Infologopedics. Ro

Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Dragi mamici,
    Asociatia Logopezilor din Romania isi propune sa initieze cursuri pentru parintii copiilor care au probleme de elocutie. V-ar interesa ?

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Buna Beti-Ana,
    eu am o ferita de 5 ani jumatate, este foarte inteligenta, o memorie fantastica...problema noastra este pronuntarea literei R, stiti ceva exerciti pentru corectarea acestei probleme?Eu in afara celui cu Rica...nu stiu altul!Multumesc!
    Ema

Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Sunetul R iese prin multe exercitii de gimnastica a limbii. Muschiul limbii trebuie tonifiat, iar varful limbii trebuie sa vibreze. Se aseaza limba intre buze si se sufla puternic pentru a imprima vibratia limbii. Se imita onomatopee care contin sunetul R. Sunetul R se introduce mai intai in cuvinte care contin gruparile consonantice TR,DR,PR,BR. Succes !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari