Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iioanaionita's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    2
    nu sunt mama in adevaratul sens al cuvantului.mama mea a murit acum cateva luni si acum eu am grja de sora mea de 12 ani.am f multe intrebari dspre educatia unui adolescent

Floricica Nou Venita elushk's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2007
    Postari in forum
    65
    pai si incepi si insira din ele :) poate asa usor usor te vom ajuta

Floricica Nou Venita beti-ana cioaca's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Parerea mea ca ea la 12 ani intelege foarte multe si deci nu te poate confunda cu MAMA. Pentru ea esti sora mai mare.Deci ai un atu: al varstei. Vorbeste-i din experienta ta de viata si roag-o sa-ti povesteasca despre lucrurile care i se intampla la scoala. Fiti prietene.Cand pregatesti mancarea roag-o sa te ajute. Daca nu vrea spune-i ca nu o sa manance. La fel cand speli rufe. Va impartiti sarcinile gospodariei ca intre doua surori. Cand rudele iti spun ca esti o mamica tanara raspunde-le ca ei gresesc. Esti sora mai mare si asta vei fi toata viata pentru ea.

Floricica Nou Venita iioanaionita's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    2
    multumesc mult beti-ana ai mare dreptate!sunt sora,dar mi-e frica ca nu o sa ma asculte.are o fire incapatinata iar eu nu am autoritatea unei mame.ce sa fac de exemplu cand isi doreste sa si cumpere un telefon f scump avand posibilitatea sa si l cumpere din banii ei,iar eu consider ca nu e bn pt ea ,ca poate face altceva mai util cu acei bani?cum o pot convinge de exemplu sa citeasca mai mult si sa nu mai stea la telenovele?ajutati ma va rog.

Floricica Nou Venita florentina9's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2009
    Postari in forum
    2
    buna sint nou si asi dori sa ne cunoastem

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    buna bun venit pe forum,iesti o mamica tanara?ai un bebe sau ce te intereseaza mai exact ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari