Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita schatz's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2008
    Postari in forum
    1
    Buna ziua, caut si eu un raspuns la situatia in care ma aflu, fata de copilul iubitei mele, ce pot sa va spun este ca am o relatie la care tin enorm de mult, ea, iubita mea are un copil care sa atasat foarte repede de mine, este un copil superb si inteligent are 7 ani si cu toate ca am inceput sa tin la el de multe ori reactionez cu frica, crispat , si copilul se indeparteaza, oare cum as putea sa mi-l apropii mai mult sa rad cu el fara sa gandesc, sa traiesc clipa alaturi de el, sa gandesc cu inima si nu cu capul atunci cand fac ceva impreuna cu el, sa existe armonie in relatia mea cu el pentru ca asta este tot ce imi doresc sa fiu fericit alaturi de ei sa gandesc cu inima in privinta lui si sa pot sa zambesc fericit cand sunt impreuna cu el cand facem ceva impreuna cand ne jucam invatam, cum as putea sa ma schimb sa reactionez altfel fata de el. va multumesc si sper sa existe un raspuns si pentru mine.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    Buna
    nu ne-ai spus de ce reactionezi asa?
    ce te sperie sau ce nu te lasa sa fii deschis total cu copilul?
    faptul ca e al altuia?
    nu zice nimeni ca e usor de trecut peste asta dar incet cu rabdare , in timp o sa vezi lucrurile mai clar si mult mai simple

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Cred ca singura solutie este sa observati ce simtiti fata de copi pentru a incerca sa descoperiti ce va sperie, ce va inhiba. Poate fi vorba despre relatiile cu copii in general, despre ce stiti sau ce va imaginati despre tatal lui sau alte lucruri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari