Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinaivan's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    11
    este un copil inchis in ea nu reusesc sa comunic cu ea este in clasa 8 a sa fie varsta de vina in rest e un copil bun invata chiar foarte bine dar eu am zis ca inainte de mama pot fi si o prietena foarte buna pentru ea va rog sami ziceti unde am gresit

Floricica Nou Venita beti-ana cioaca's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2006
    Postari in forum
    99
    Ceva scartaie in relatia pe care o aveti cu ea. S-ar putea sa fie si criza adolescentina. Incercati sa-i invitati prietenii acasa ca sa-i cunoasteti.Organizati-le seri de remy sau alte jocuri (monopoly). Poate vazand ca ii acceptati prietenii o sa va considere si pe dvs. prietena. Eu asa faceam cand era fetita mea in clasa a 8-a. Le pregateam pizza si suc si ei se distrau. Nu rareori m-am prins in joc cu ei.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    nu pot sa va relatez din experientza mea ptr ca nu am insa sunt de acrord cu Beti...cunosc mai multe familii care se confrunta cu aceiasi problema ca si a dvs.....e o faza adolescentina care trebuie tratata cu mult tact altfel se pot intampla chiar si nenorociri
    .....eu cred ca trebuie sa-i demonstrati copilei ca poate avea incredere in dvs.....mult suuces

Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    11
    buna va multumesc de sfaturi dar am facut sincertot ce-mi sta in putere sa o fac sa iasadin ritmul ei chiar iam propus sa mearga la discoteca cu fica cea mare de 17 dar ea nu vrea ea este o persoana mai dificila fata e ceilalti frati aieisi nu am facut doamne fereste nici-o data diferentadar asa este ea sper sa fie de vina virsta fiind adolescentasi cu timpul sa iasa din carapacea ei in rest este un copil sau mai bn zis o fetita f f f buna

Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    11
    buna sincer cred ca ea un copil bn dar asa este ea si nu numai ea majoritatea fetelor de virsta ei sunt asa chiar am vb cu mamicele fetelor de la ea din clasa si majoritatea sunt asa de prieteni sincer chiar vin pe la noi colegele ei dar nu ii place sa se joace ea este cu cititu avind si programu de scoala dupa amiaza

Floricica Debutanta ford's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2008
    Postari in forum
    634
    Buna are cineva fetita de zece ani care trece de la copilarie la pubertate ? vreau sa stiu daca fetitele voastre se plang de dureri de cap de scurta durata,ameteli,etc.multumesc.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Cristina se poate ca fetita ta sa aiba alt ritm decat cele de varsta ei, cred ca este ok sa ii placa sa citeasca si poate pur si simplu nu este o persoana sociabila...si eu ti-as fi recomandat ca si Beti-Ana sa vina prietenele ei pe la ea si sa petreaca timpul impreuna la voi acasa ca sa vada ca esti deschisa si la randul tau si tu sa vezi cam care sunt realtiile cu cei de varsta ei.

Ford, s-ar putea sa fie vorba de o usoara anemie, si ti-as recomanda sa mergi sa ii faci niste analize de sange ca sa vezi daca e totul ok din punctul asta de vedere.

Floricica Debutanta ford's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2008
    Postari in forum
    634
    gabitzza,ai avut dreptate i-am facut analizele si intradevar e un pic anemica .ia dat doua luni de tratament.si iti urez deocamdata sarcina usoara

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari