Ultimele discutii din forum
    desenepereti
    Guest
    S-a demonstrat stiintific efectul culorilor asupra dispozitiei generale,
    fiecare culoare avand o anume semnificatie, de exemplu:

-- Verdele --

Calmeaza si are efect relaxant. Aceasta culoare este recomandata mai ales pentru copiii neastamparati.

-- Portocaliul --

Aduce veselie in camera celor mici si de aceea este potrivit pentru camera acelor copii linistiti si somnorosi.

-- Albastru --

Relaxeaza si calmeaza copiii agitati sau pe cei speriosi. Totodata, aceasta nuanta indeamna la odihna.

-- Galbenul --

Aduce prospetime,inveseleste copiii si este recomandat pentru aceia dintre ei care nu sunt asa jucausi.

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    noi avem exact toate aceste culori,in dormitor la noi,unde doarme si david.peretii sunt de culoarea portocaliu,patutul lui,contine chiar cele 4 culori,iar mobila noastra este de culoare verde.avem o camera f vesela.david este f des incantat de nuantele patutului sau..iar deasupra acestuia,am lipit diferite desene animate,f colorate

adrianamaria
    Guest
    Am fost foarte interesata de efectul culorilor si desenelor asupra comportamentului si dezvoltarii simtului de observatie al copilului.

Am gasit informatii utile si picturi pe pereti realizate in culori vii si placute

Eu inca nu m-am hotarat ce desen sa fac in camera baietelului meu dar mai am inca timp sa ma decid

Sper ca v-a fost de folos!

Pa pa

adrianamaria
    Guest
    Mai multe detalii aici: [/url]https://www.copilul.ro/forum_Picturi_pentru_copii_13667.html?1[/url]

desenepereti
    Guest

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari