Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mami4u's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2009
    Postari in forum
    1

Deficitul afectiv la copilul scolar

Topicul este raspuns la articolul Deficitul afectiv la copilul scolar

am si eu o mare rugaminte la dumneavoastra.am o verisoara care are o fetita de 6 ani si simte ca a luat-o razna.numai poate s-o controleze sub nici o forma.de cand s-a nascut a fost foarte energica,agitata si rautacioasa.acum este si mai rau:nu asculta sub nici o forma absolut nimic,face numai inversu la tot ce i se zice.mamica ei nu stie unde a gresit si are mare nevoie de ajutor.spuneti-mi va rog ce ar putea sa faca s-o asculte catusi de putin.va multumesc

Floricica Nou Venita nita diana's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2009
    Postari in forum
    2
    am si eu un prichindel de 7 ani si 8 luni.Multumesc lui Dumnezeu pot spune ca e destul de cuminte dar totusi are momente cand e si foarte incapatanat si neascultator,cand vrea ca totul sa fie cum vrea el.Ce ma deranjeaza cel mai tare e ca sa obisnuit s-l ia pe "NU"in brate.Daca ai zic Raul schimbate sau Raul fa aia sau ailalta el zice nu,nu vreau sau nu pot.Tot timpul trebuie sai repet sau sa ma rastesc la el ca sa faca ce i se zice.CE sau cum ar trebui sa ma comport cu el ca sa fie mai intelegator?Mentionez ca e singurul nostru copil si e cam rasfatat si cam mamos.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari