Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    18
    AM UN BAIETEL DE 3,3 ANI CARUIA II MAI PUN SI ACUM PAMPERSI IN TIMPUL SOMNULUI DE PRANZ SI NOAPTEA. AM INCERCAT SA MA TREZESC LA INTERVALE DE TIMP SA-L PUN PE OLITA DAR CATEODATA IL GASESC DEJA UD, E OBOSITOR SI PT. MINE CACI LUCREZ IN TURE. NU MAI STIU CE METODE SA MAI APLIC. POATE PUTETI SA-MI DATI NISTE IDEI, VA ROG!

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    si necdet face 3 ani in martie si mai avem pampers,dar eu nu ma stresez din cauza asta!!!o sa scapam si de pampers odata...cum am scapat de suzeta,si de altele.Decit sa faca pipi prin toata casa mai bine cu pampers.

Floricica Nou Venita lucyana's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.12.2006
    Postari in forum
    7
    buna!sunt lucyana am un baietel de 3 ani si o luna pe care incerc sa-l scap de pampers-i:si zic eu ca am reusit 5 zile la rand!mare lucru nu?!face pipi seara la 9-10 il mai trezim pe la 12-01,si poate o data spre dimineata daca mai bea ceai intre timp.
    ps:si eu lucrez in ture(si de noapte)dar are un tati bun si se trezeste regulat!!

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Baietelul meu are acum 4 ani si jumatate. Noi am scapat de pampers treptat. Mai intai in timpul zilei si apoi in timpul somnului. Cel mai greu a fost noaptea. Ne trezeam regulat la 2-3 ore pana cand a capatat reflexul si cand avea nevoie la toaleta se trezea singur. Asta se intampla pe la varsta de 3 ani.
    Mult succes! Perseverati.

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    18
    ESTI NOROCOASA CU TATICUL DAR AL NOSTRU E MAI MULT PLECAT, TREBUIE SA NE DESCURCAM SINGURI

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    18
    ORICUM VA MULTUMESC TUTUROR DE SFATURI SI CINE STIE DACA MAI APARE VREO IDEE PE LA VOI TASTATI-O AICI VA ROG[pupici]

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    chiar, interesant cu e cu scapatul de pampers.
    Eu am zis ca vara asta poate incerc sa scapam, macar ziua. Abia in aprilie face 2 ani.

Floricica Nou Venita miki77's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    99
    Din pacate nu stiu alta metoda decat cea cu trezitul periodic noaptea. Noua ne-a luat cca. o saptamana pana sa ni se formeze reflexul. Il puneam la olita inainte de culcare, ne trezeam pe la 24-02, si mai spre dimineata. Bineinteles ca au mai fost si accidente dar pana la urma am reusit!

Floricica Nou Venita andronache's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    62
    noi am avut noroc am scapat inainte de 2 ani intr adevar e o problema mare si cu scapatul asta de pampers

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Baietelul meu are acum 3 ani si aproape 2 luni. Suntem "barbati adevarati", am spus "adio pampers" acum 2 luni, cu ajutorul educatoarelor si ... cu ajutorul nostru. Adica timp de o saptamana ne-am trezit (mai bine zis sotul meu s-a trezit) noaptea, de 2 ori la inceput, apoi doar o data. Acum nu mai e nevoie sa ne trezim noaptea sa-l punem la olita. Face pisulica seara inainte de culcare si mai face dimineata cand se trezeste. O singura data s-a intamplat "sa plece cu barca", dar asta pentru ca bause foarte mult suc seara. Va doresc muuuuulta rabdare!

Floricica Nou Venita tigrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    7
    Dar in cat timp a căpătat reflexul de a nu mai face pe el?
    o săptămana, o lună? Fetița mea are aproape 2 luni de cand o scol noaptea...la început de 2-3 ori pe noapte, apoi o dată pe noapte...și tot nu si-a format reflexul.Îmi puteți da un sfat?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari