Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita speranta's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2007
    Postari in forum
    28

Baietelul meu este emotiv

Topicul este raspuns la articolul Baietelul meu este emotiv

BUNA ;ARTICOLUL este f f interesant ptr. toti ce-i care au trecut prin asa ce va ;SI noua ni sa intimplat la fel fata are 10 ani cind a ridicat degetele sus doamana ia dat cu cartea in cap si am si luat masuri da-r tot de geaba cind vine luni sa se duca la sc. o doare burta nu ma ce se duce la sc. o doare si nustiu cum sa o fac sa inteleaga pe fata sa nu ma-i fie emotiva .MULTUMESC>

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Este o problema serioasa cea cu fata dvs. si nu doar legata de emotivitate ci si de intamplarea cu pricina. Pentru ea a fost traumatica si poate ca nu a fost singura de acest gen. Copilul are durerui dintr-u motiv psihologic, aceste dureri fiind menite inconstient sa o faca sa scape de scoala, ceea ce arata gravitatea problemei.
    Cred ca o psihoterapie sau o consiliere psihologica ar fi necesara pentru fetita.

Floricica Nou Venita speranta's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2007
    Postari in forum
    28
    Buna; multumesc de sfat, ii place sc are nu ma-i 10 pe linie si-e desteapta. nu k olaud k-i fata me-a.acum si-a revenit e in cl- 3 doamna a certat-o in prima zi de sc in cl-1 ia nu a inteles si aridicat mana sa o-ntrebe si sa trezit cu cartea in cap cand ma-m dus sa o iau ea plangea si am intrebat-o ce sa intamplat...., eu cand eram la sc si nu intelegeam ridicam mana sa intreb sa inteleg ma-i bine..... si profesori din ziua de azi nu ma-i preda cum predau inainte sunt ma-i comozii .tot dumneavoastra ati raspuns si ptr. baetel si va multumesc ,as vrea sa vin la dumneavoastra cu amandoii daca aveti cabinet in buc. si unde una e sa-i vezi alta-i sa-i citesti printre randuri !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari