Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lungucatalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    nu stiu ce sa ii dau sa i-a in greutate . vreau si eu un raspuns

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    A mea are 5 ani si cantareste 14 kile....ce sa mai zic?
    Dar plesneste de sanatate si nu-mi fac probleme, iar ca sa ma linistesc si mai mult, iarna nu a racit DELOC si-i multumesc lui Dumnezeu si sa mi-o tina tot asa.

Daca te preocupa asta du-te la pediatru si cere o trimitere sa-i faci anailze la sange, urina si fecale....in felul asta vezi daca are vreo lipsa de vitamine, etc.

Floricica Nou Venita lungucatalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    i-am facut analizele si nu are nimic. mi-a mnai racit dar forme usoare de raceala si ii multumesc lui Dumnezeu ca e bine l-am vitaminizat.

Floricica Debutanta tatina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2008
    Postari in forum
    815
    si fetita mea de la 1 an nu a mai luat deloc in greutate la 2 ani si 5 luni are 10,700 kg,am incercat cu diferite vitamine dar nu au efect,tot as cu mofturi si putin mananca insa e sanatosa si asta conteaza

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Important e ca la fiecare masa sa aiba un aport de vitamine corespunzator.....fructele sa nu lipseasca.
    In rest inseamna ca asa e fizicul lui acuma, mai tarziu va creste mai mult.
    A noastra avea de la 2 ani si pana la 3 ani jumate numai 10 kile....o cantaream si la macelarie cand ma duceam.....un timp am zis c-o fi masluit cantarul macelarul ca sa fure la cantar.......hahahahahaha.....glumesc

Mai poti incerca pt linistea ta sa mai mergi la un endocrinolog sa vezi ce zice, daca toate glandele functioneaza normal in ce priveste cresterea in greutate. Consulta-te cu pediatra daca e cazul.
    Si daca e ok atunci nu ai de ce sa-ti faci griji.
    Sanatos sa fie si sa manance de toate.

Floricica Nou Venita constantinmihaela84's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2009
    Postari in forum
    22
    copilul meu are 3ani si 3 luni si are 12 kg .aceea lngrijorare o am si eu ....cum sa m-ai procedez cu el sa ia in greutate...sa fie mai viguros ?

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    Si fetita mea are 3ani si 7 luni si are 13 kg, nu manca bine dor giugulete cite putin din ce vrea ea este sub greutate mult .

Membru inregistrat la
    03.06.2009
    Postari in forum
    22
    merge la gradinita ? daca- da- maninaca singura? .Eu am incercat cu diferite vitamine in anumite perioade -de convalescenta-.Dar cu toate astea ritmul lui nu se schimba deloc ....tot timpul cu lingurita dupa el.Este un chin ...nu stiu ce sa m-ai fac, sa devina si el mai viguros putin mai plinut.

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    Nu merge la gradinita!nu am dato este sensibila daca nu manca acasa ca-i dau eu dar la gradinita este jale!ea este si alergica de mica presupun ca de aceea nu ea nici in greutate. sanatosi sa fie, cind or fi mari i-au ei angreutate pup dulce.

Membru inregistrat la
    03.06.2009
    Postari in forum
    22
    Ai incercat s-a ceri si sfatul unor medici pediatri? in BUCURESTIsunt mai multe posibilitati de a-ti alege un pediatru nutritionist.

Membru inregistrat la
    03.06.2009
    Postari in forum
    22
    Ai incercat s-a ceri si sfatul unor medici pediatri? in BUCURESTIsunt mai multe posibilitati de a-ti alege un pediatru nutritionist.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari