Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita inimioara's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    AM HOTARAT SA DESCHID ACEST SUBIECT PENTRU CA AS VREA SA COMUNIC CU MAMICILE CARE AU ACEEASI SUFERINTA,CACI MAI BINE CA NOI NU NE ANTELEGE NIMENI.EU AM O FRUMUSETE DE BAIETEL CARE LA VARSTA DE CINCI LUNI AFOST DIAGNOSTICAT CU "TETRAPAREZA SPASTICA"LA MOMENT AVEM TREI ANISORI SI NU FACEM DECAT VRE-O DOI PASI CU SUSTINERE.VA ROG CARE STITI DESPRE ACEASTA BOALA SA VA ALATURATI.SANATATE.PUPICI LA COPII SI MAMICI.

Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    BUNA.EU IARASI, VREAU SA ANCURAJEJ MAMICILE CARE AU COPILASI CU "TETRAPAREZA SPSTICA"PENTRU CA CU SIGURANTA SUNT,SA SE ALATURE SA NE ALINAM DURERILE SI SA MAI SPUNEM UNA LA ALTA CE METODE SAU CE AM MAI FACUT NOU PENTRU PUISORII NOSTRII.

Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    HAIDETI DRAGELOR MAMICI!

Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    PUPICI LA COPII SI MAMICI!

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    Intra pe forumul copii cu nevoi speciale acolo vei gasi cu siguranta mai multe mamici care intimpina asemenea probleme la copii.

Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    NU-I ASA CA-I FRUMUSEL?!...

Floricica Nou Venita ramonalengyel's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2008
    Postari in forum
    1
    MA NUMESC RAMONA LENGYEL. VREAU SA INFORMEZ PE TOATA LUMEA DE UN SPITAL FOARTE BUN IN UNCARIA PE NUME PETO INTEZET, E RENUMIT IN TOATA LUMEA. DACA VRETI INFORMATII PUTETI SA-MI SCRIETI PE ADRESA DE E-MAIL RAMONALEWNGYEL@YAHOO.COM SAU PE MESS LA ID-UL RAMONALENGYEL. VA ASTEPT.

Floricica Nou Venita cosminelu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    5
    buna!si eu sunt o mamica cu un copilas de 2 ani si 2 luni cu tetrapareza spastica si ma bate gandul sa plec cu el ori in ucraina ori in ungaria! ca el la varsta asta inca nu isi tine capul, nu sta in fund, nu apuca cu manutele si nu vorbeste! pupici multi inimioara!

Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    buna cosminelu.ati doresc mult curaj si sa ai ancredere an dumnezeu ca va fi totul bine.daca vrei sa vorbim mai mult intra pe mess. adresa mea este "doban_liuda"....pupici

Floricica Nou Venita moniemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.05.2008
    Postari in forum
    10
    Buna la toata lumea.
    Am si eu un baietel cu probleme, Emanuel, de aproape 4 ani.
    Tot tetrapareza spastica.
    Am fost si in China, unde am facut transplant de celule stem.
    Iar acum, pe 24 mai, mergem la Chisinau, sa facem operatia de miofibrotomie. Poate ati auzit, mai ales cei din Chisinau. aa vrea cineva detalii, pot sa le dau.
    Am vrea sa ajungem si in Ucraina, la recuperare tot vara asta.
    Deocamdata, mergem lacentrul de recuperare Rodul pamantului, la doamna doctor Safer Monica, in Bucuresti, centru care tine de Spitalul Victor Gomoiu.
    Aici face terapie ocupationala, kinetoterapie, sta cu copii, ii place.
    Nici el nu sta inca in fundulet, decat pt cateva secunde, de mers nici nu se pune probleme inca.

Astept si eu sa vad ce mai zic ceilalti parinti, ce mai fac, unde se mai duc.
    pupici la toata lumea.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    am si eu o vecina al carui copil de 17 ani jumate sufera de aceiasi problema
    azi am stat mai mult de vorba cu ea si am ramas profund socata de faptul ca acesti parinti nu beneficiaza de sprijin de la stat
    ea primeste 5 mil si ceva iar copilul alocatie dubla
    in afar de asta transport pt scoala si un centru unde face recuperare dar doar pana la 18 ani pe care ii face in septembrie
    in rest ce recuperare face o plateste din buzunar si sunt 25 mil pe luna
    a fost operat acum cateva luni si ieri i-au zis ca muschil se pare ca a fost sectionat si ar trebui operat din nou
    sunt disperati si ei si baiatul care trebuie sa spun e de o inteligenta sclipitoare
    nu pot sa cred ca nu se ocupa nimeni de acesti copii care au probleme si a caror intretinere costa lunar zeci de milioane

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari