Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexandra28_nr1's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2007
    Postari in forum
    4
    Buna ziua. Am o fetita de 4ani si 5luni cu diagnosticul de HIPOACUZIE NEUROSENZORIALA BILATERALA PROFUNDA .

Floricica Nou Venita mirelan's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2007
    Postari in forum
    3
    salut. si noi, adica eu si baietelul meu avem aceeasi problema. mihai are deja 6 ani și jumătate si sufera tot de hipoacuzie bilaterala profunda. As vrea sa corespondam pe tema aceasta, deoarece sunt foarte interesata de recuperarea copiilor nostri. Ai progrese cu fetita. Are proteze auditive. De care... eu as vrea sa i le schimb, deoarece a mai pierdut din auz, iar cele pe care le avem nu il mai ajuta. As vrea daca esti mai in tema cu aceste proteze, ca si performanta(daca stii vreo firma), sau altcineva care ne poate ajuta si indruma sa ne sfatuim. Poate asa gasim ceva bun pentru copii nostrii care sa le fie cu folos in recuperarea lor. Astept sugestii si propuneri de la voi. Ciao

Membru inregistrat la
    27.12.2007
    Postari in forum
    3
    La Multi Ani 2008! Sa ne de a Dumnezeu un an mai bun cu sanatate si multe impliniri. Fie ca visele noastre sa se implineasca

Membru inregistrat la
    27.12.2007
    Postari in forum
    3
    ce spuneti de aparatele bernafon de la audio optica? sau de centra de la audio lux? care sunt mai bune? daca aveti vreo idee, daca folositi un aparat bun, care sa ajute la o hipoacuzie profunda, va rog da ti mi un sfat. va multumesc si astept

Floricica Nou Venita alexandra28_nr1's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2007
    Postari in forum
    4
    Buna mirelan.Imi cer mii de scuze ca nu am putut sa tii raspund mai de mult noi avem proteze de la ,,SONOROM'',protezele fiind digitale ,,BRAVO 32'',daca vrei mai vorbin .

nad
    nad este offline.
    Floricica Nou Venita nad's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    6
    si baietelul meu are hipoacuzie bilaterala profunda si are proteze infinity pro de la audiolux. as vrea sa le schimb cu centra tot de la ei si m-ar interesa pareri despre ele, daca sunt chiar asa bune precum se spune.

Floricica Nou Venita elena331972's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2006
    Postari in forum
    2
    buna. eu acum 2 zile am primit diagnosticul pentru fetita mea de hipoacuzie bila terala profunde. am luat deja aparatele auditive. asi dori sa tinem legatura.un paste fericit

Floricica Nou Venita elena331972's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2006
    Postari in forum
    2
    salut . fetita mea are hipoacuzie bilaterala profunde. doresc sa tinem legatura si sa aflam ce e mai bine pentru copii nostrii.un paste fericit

nad
    nad este offline.
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    6
    elena, tu ce aparate i-ai luat fetitei tale? stiu ca e devreme dar cum ti se par ca si eficienta?

nad
    nad este offline.
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    6
    alexandra, fetita ta de cand poarta aparatele? sunt bune?

Floricica Nou Venita roxanam's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    1
    buna,

fetita mea de 5 ani sufera si ea de hipoacuzie bilaterala profunda si are 2 extreme de la bernafon/audio optica. sunt foarte multumita de rezultatele pe care le vad de cand Sorina poarta aparatele. Daca vrei pot sa-ti spun mai multe despre aparate, dar te poti convinge cel mai bine la ei, Audio optica, unde poate proba aparate si vezi chiar tu cum reactioneaza. Eu am umblat forte mult cu fetita pana sa ma conving ce sa-i iau, am fost la toate centrele din Bucuresti si in cele din urma am optat pentru bernafon/audio-optica si crede-ma a fost o decizie foarte buna.
    deci iti raspund la intrebarea ta si-ti recomand cu draga inima audio-optica

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari