Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita moniemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.05.2008
    Postari in forum
    10
    Buna,

As vrea sa intreb daca stie cineva ceva despre Sanatoriul de la Techirghiol pt copii.

Cum se fac programarile, ce conditii sunt, cat se sta in sanatoriu.

Eu am un baietel de 4 ani cu tetrapareza spastica si as vrea cat mai multe detalii despre acest centru.

Va multumesc.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna moniemi,

Bine ai venit in comunitatea de prieteni Copilul.ro

Imi pare tare rau de baietelul tau. Ma uitam de la poza ta de la avatar si vreau sa iti spun ca este un scuuump .
    Am gasit cateva informatii despre Sanatoriul dela Techirghiol, care sper sa iti fie de folos.
    Adresa: Str.Ovidiu 2, Techirghiol, 906100, judetul Constanşa Tel.(0241) 735705

Membru inregistrat la
    07.05.2008
    Postari in forum
    10
    Buna Gabitzza si multumesc mult pentru raspuns.
    Poate cineva mai stie vreun site al lor, ceva?
    Multumesc mult,
    Moniemi

Floricica Nou Venita buzz's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1
    La Centrul de zi Aurora din Bucuresti (pentru copii cu dizabilitati neuromotorii), din strada Tepes Voda 86, sector 2 (tel 320 28 74) exista un ghid al sanatoriilor de recuperare neuromotorie pentru copiii din Romania. Ghidul a fost realizat acum cativa ani de prof. Nicolae Teleki si asistenta sociala Aurora Dinu, de la Centrul Aurora. Veti gasi acolo informatii foarte detaliate despre cele 5 centre existente la data aceea (inclusiv Techirghiol): numar de paturi, conditii de cazare si recuperare, recomandari si contraindicatii, fotografii etc).

Va recomand sa luati legatura cu directoarea centrului Aurora, dna Eugenia Lica. Ea va va indruma cu siguranta si va poate da multe informatii suplimentare despre parcursul copiilor cu dizabilitati neuromotorii.

Toate bune!

Membru inregistrat la
    07.05.2008
    Postari in forum
    10
    Va multumesc mult.
    Am sa iau legatura cu centrul Aurora.

Floricica Nou Venita dream's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2007
    Postari in forum
    3
    as avea nevoie de un logoped si psiholog pentru baietelul meu sunt din Craiova.Multumesc

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Spuneti mai multe despre baietel...ce varsta are, care sunt problemele lui...

Floricica Nou Venita katusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    1
    vezi aici
    http://www.balnear.eu/index.php

Floricica Nou Venita danacata2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2009
    Postari in forum
    1
    buna,si eu am un baietel cu tetrapareza , merg la doamna safer cu el dar nu sunt multumita de gimnastica pe care o fac ei.in legatura cu techirghiol eu am fost in mai cu baiatul totul e oribil cazare mancare si terapiile lasa de dorit.dar te pot ajuta cu nr de telefon al dr prajitura aurora 0752129152 sper sa te ajute . sanatate mutlta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari