Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior myky22's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    palatoschizis=====palatul despicat====as vrea sa deschidem un subiect despre aceasta malformatie...ca sa poata si alte mamici cu acveiasi problema sa ma ajute cu sfaturi si eu sa le ajut pe ele
    ASA ARATA BIBERONUL CU CARE II DAU SA PAPE LAPTIC

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    am nascut acum o luna si bebe al meu sa nascut cu aceasta malformatie...docamdata nimeni nu a putut sa-mi explice din ce cauza
    ue=\"high\" />

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    astept mamicile care au avut aceasi problema sa discutam....
    saudaca cunoasteti pe cineva care are aceiasi problema pentru ca-mi este foarte greu si am nevoie de sfaturi de pareri

Floricica Nou Venita mariachim's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2005
    Postari in forum
    41
    Buna draga mea. Imi pare tare rau pt bebicul tau si pt tine si stiu cit suferi. Si copilul meu s-a nascut cu aceasta malformatie. Acum Alex are aproape 21 ani....si nici nu mai stiu cite operatii la activ !!!! In toamna urmeaza alta....Bebicul tau este norocos intr-un fel, pt ca acum medicina a avansat f mult. La ce virsta ti-au spus ca poate fi operat? Banuiesc bine daca zic ca are doar palatul despicat? Alex a avut si buza si palatul....Daca vrei sa vorbim mai multe, iata ID-ul meu de mess : mari_achim. te pup si multa bafta

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    se face doar o operatie si aceasta la 10luni,operatia de palat moale se face intre 10 lui si 2ani

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    el mananca aproape cat copii normali ieri am fost la doctor si l-am cantarit ,avea 4.300 ,cand am nascut avea 3000 dar nu au vazut de la inceput ca are aceasta malformatie iar el nu a mancat si a scazut la 2 600

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    de astazi o sa incep sa va scriu prin ce am trecut...cand am aflat ca baietelul meu are aceasta malformatie
    o sa incerc sa-mi fac putin timp
    poate sunt sau vor fi si alte mamici in locul meu si sa aibe de unde sa se informeze

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    ...LISTUTA CU COPILASII NOSTRI....

1:ECATERINA ANA-MARIA .06 09 2008 --palatoschizis posterior

(user:bujuleac)
    2:MIHAI STEFAN 12 12 2007--palatoschizis incomplet(user kameea)
    3:CRISTIAN EUGGEN 22 06 2008 --cheilognapalatoschizis complet(user:cristiboos)
    4:MARIO ---palatoschizis posterior(operat)(user mario 05)
    5:YUSTIN---palatoschizis posterior+2 fante palat tare(operat de cel moale)(user:uta08)
    6:CATALIN 24 03 2008 palatoschizis complet(user:ginaanton)
    7:CATALIN MARIAN 31 05 2008 palatoschizis posterior(user:mihaelaciocoiu)
    8: user pispirei....palatoschizis

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    o sa va povestesc prin ce am trecut,,,cea mai cumplita veste pe care am primito

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    cand aveam 34 de saptamani am mers la control la dr.daca pot sa-l numesc asa,,,atunci el a observat ca am lichid amniotic in exces ,ma internat in spital pentru 4 zile unde mi-a facut injectii cu furosemid ca sa elimin lichidul si mi-a mai facut amestec litic,,a doua zi mi-a spus ca am colul deschis si ca pot sa nasc oricand iar daca se va naste copilul va muri pt ca se naste la 34 saptamani,,,dupa 4 zile de internare ma trimis la un dr.DINU ALEXANDRU din bucuresti mlucreaza la EUROCLINIC prieten de al lui,sa fac ecografie 4 d ,acest doctor ne-a primit chiar in seara aceea la ora24.ne-a zis ca totul este in regula si sa stam linistiti ca bb nu are nimic doar ca este mai mic la dimensiune fata de ceilalti copii.am venit cu rezultatul a 2 zi la dr,MANDOIU DIN ALEXANDRIAdoctorul care a urmarit sarcina,,,si mi-a zis ca totul este bine sa nu imi fac griji si sa vin la control cand fac 38 de saptamani

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    au trecut si aceste saptamani si am ajuns la saptamana 38,pe 30 mai am mers la control iar dr cum am intrat pe usa ma intrebat daca am mai avut dureri iar eu i-am spus ca nu prea ma m,ai durut burtica si mi-a zisca vrea sa ma vada la masa ATUNCI CAND MA CONTROLA AM SIMTIT CA MI-A RUPT CEVA SI MA DURUT ASA DE TARE APOIma pus si la ecograf si mi-a zis ca este totul bine si ca mai dureaza maxim 3-4 zile si nasc,sa ma aibe sub observatie mi-a zis sa ma interneze de maine adica pe 31 mai

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari