Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 37
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    M-am gandit sa deschid acest subiect ,caci cu siguranta exista copiii cu probleme ,la care mamicile poate nu au curaj sa deschida acest subiect din diferite motive.

Poate au nevoie de un sfat ,de un ajutor, de o incurajare de a trece peste necazuri,si de ce nu sa fim alaturi de aceste mamici care nu se pot bucura cum ar trebui de copilul lor pt. ca au probleme.

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Citisem adineauri cateva cazuri intr-un site mult mai vechi.Te cutremura durerea mamelor,mai ales cand vezi ca nu stiu incotro sa o ieie.
    Incerc sa va propun mamicilor care deschideti acest subiect ,si daca stiti cazuri , haideti sa le povestim.
    Poate le dam curaj si mamicilor sa se destainuie care sunt in caz

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    Chiar vroiam si eu sa deschid asemenea subiect si ma bucur ca sa mai gindit cineva si la acesti copi sau la noi mamele care trecem prin asemenea suferinte este groaznic sa nai cu cine sa discuti problemele care it topesc sufletu de durere sa nu sti ce drum sa apuci pentru ati vedea copilul bine iti dai sufletul din tine si tot nu rezolvi nimic eu pling in fie care zi nu stiu de unde mai am lacrimi simt ca inebunesc de durere citeo data chiar simt ca ma sfirsesc si numai pot face fata situatiei nu mai pot scrie varog sa ma scuzati dar nu mai am cuvinte .

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    da, frumos!
    sanatate multa si speranta...Doamne ajuta!

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Rodica ,sufleste sunt langa tine.
    Stiu ce inseamna sa ai un copil cu probl. sau sa fii pe cale sa-l pierzi...si stiu ce este durerea ,stiu ce inseamna sa nu ai somn,stiu ce inseamna dispretul unor mame care nu inteleg ca te bucuri de cel mai mic progres al copilului sau reprosuri uneori jignitoare s.m.a.
    M-as bucura f. mult daca langa noi s-ar mai alatura mamici,cat mai multe!!!

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Ana iti multumesc ca esti alaturi de noi ,si de alte mamicute care poate inca nu au curajul sa vina aici!
    Sa de-a DOAMNE sanatate la toata lumea!

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Este foare adevarat ce ziceati si anume ca intotdeauna parintii care au un copil cu probleme au ei insisi mare nevoie de ajutor.
    Si daca reusesc sa ceara acest ajutor si exista cineva care il poate acorda este foarte bine pentru ca ajutand acesti parinti, ajutam implicit si copiii lor.
    Disperarea. tristetea, dezorientarea, traumele medicale pe care le sufera copilul, incertitudinea referitoare la viitorul lui sau chiar la cum va evolua boala, la suferinta copilului, la modul cum este privit de catre ceilalti sunt foarte greu de suportat.
    De aceea, va astept pe acest topic (deschis special de gabi) pentru a vorbi impreuna despre cum simtitit si ce simtiti in legatura cu problemele copilului vostru.

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Mamici cu copii cu Sindromul POLAND,haideti sa o sfatuim pe mamica din Buc.care are un bb de 1an.

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    PTR. ANCA MUNTEANU .Spunem terog ce-as pute face baiatul meu plinge cind mergem la logoped si urla de il aud eu din modullul unde il astept nu mai stiu ce sa fac astazi de ex. cind a esit afost tot transpirat de cit sa agitat logopeda mi-a zis ca se inerveza singur sil pedepseste punindul la colt dar el urla si mai tare am uitat sa scriu ca se inerveaza in momentul cind nu poate face din prima ce ia dat de facut el vrea atunci pe moment sa si reuseasca fara sa se gindeasca un pic sau sa se cocentreze mai mult asupra acelui lucru iar dupa ce se linisteste face ori ce sarcina ea dat pina acum insa pe mine ma deranjeaza urlatul ala im-mi este si mila de el mai ales cind il vad tot plin de apa tu ce crezi nu ar fi mai bine sa fiu si eu cu el acolo .

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    felicitari pt idee

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    mamici cu BB cu probleme sufleteste suntem alaturi de voi
    si daca va putem ajuta cu ceva spuneti

+ Raspunde
Pagina 1 din 37
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari