Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana 37's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2010
    Postari in forum
    10

Hidrocefalie, hipertensiune pulmonara, malformatie de cord

Buna ,sunt ioana din medias judetul sibiu. Nu stiu daca e potrivita intrebarea dar m-ar ajuta un raspuns din partea dumneavoastra. Am trei copii dintre care o fetita pe numa rebeca in varsta de 14luni diagnosticata la nastere cu sindromul down. Am facut analiza genetica la cluj cariotip-47,xx+21. Tot acolo am facut si niste ecografii de unde a fost diagnosticata cu hidrocefalie,hipertensiune pulmonara,malformatie de cord-stare grava. M-ia recomandat ca hidrocefalia trebuie tinuta sub observatie lunar. Am fost de trei ori pana acum. Dar din pacate nu imi mai permit financiar. Si nu am mai fost de anul trecut din iunie. Acum suntem programate a doua oara la targu mures la doamna doctor luciana gozar m-a lasat cu semnul intrebarii. Mi-a spus ca am mers prea tarziu desi eu am incercat sa ma programez in urma cu 6luni. Ca nu crede ca se mai poate opera. Sunt la pamant pentru ca nu mai stiu la cine sa mai apelez. Nu am bani de drumuri si doctori. De multe ori nici nu am ce sa le dau de mancare. E greu dar imi dau tot interesul sa ies la suprafata. Dar uneori nu mai pot. Simt ca totul se darama peste mine. Daca ma puteti ajuta cu un sfat. O legatura de contact,sau sa-mi spuneti adevarul. Ce se va intampla daca nu ma duc la doctor? Pentru ca nu imi permit. As sapa cu unghiile in beton dupa banii astia blestemati dar unde? Nu stiu daca cineva ma intelege. Astept raspuns va rog

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Inteleg ca exista mai multe feluri de probleme, intre care una financiara si alta medicala. In privinta celei financiare, cred ca exista o rubrica de ajutor umanitar pe site. In privinta celei medicale, nu va pot spune nimic pentru ca nu sunt medic ci psiholog deci nu stiu in ce consta operatia si cand se face sau ce se intampla daca nu se face. Tot medicul neurolog de copii va poate lamuri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari