Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    in urma cu sase saptamini am adus pe lume un baietel in urma unei nasteri foarte complicate copilul meu a fost deagnosticat cu hemoragie subarhnoidala.as vrea sa aflu de la mamici care sau intilnit cu asa boala.si cit este de complicata.

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    Imi pare rau! Nu stiu mai nimic despre diagnosticul asta.As fi vrut sa te pot ajuta. Medicul ce v-a zis?

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    poate ai gasit deja. Uite un articol despre asta, ce am gasit pe net.
    http://www.romedic.ro/hemoragia-intracraniana-la-nou-nascut/hemoragia-subarahnoidiana-primara
    Multa sanatate puiutului

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    medicul nea zis k copilul poate sa ramina cu probleme devenind mai maricel dak tratamentu nusi face efect total ar putea sa ramina cu unele probleme.cind va creste mai maricel cind va dori sa alerge ca ceilalti copii nu va putea deoarece ii va fi greu,probleme cu sistemul nervos sau chiar pote fi un copil dizabilitat mintal.

Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    iti doresc putere si incredere. Dumnezeu e mare si va v-a ajuta sa rezolva-ti problemele. Incearca sa nu compari dezvoltarea ingerasului tau cu a altor copii de aceeasi varsta pentru ca te poate deruta, copiii se dezvolta diferit unul fata de celalalt. Sa dea Dumnezeu ca tratamentul sa aiba efect total si puiul tau sa se poata bucura de copilarie. Cand o sa sti daca tratamentul e eficace?

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    peste o luna terminam tratamentu.atunci vom afla daca isi face sau nu efect.din punct de dezvoltare nu as zice ca e diferit de ceilalti copii.astazi am aflat ca medicii e posibil sa fi gresit diagnosticu.pentru ca copilul meu e prea linistit pentru un asemenea diagnostic.mergem la investigatii sper ca bebe sa fie sanatos.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    multumesc pentru incurajare.sa dea domnul asa sa fie

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    in plus papa foarte bine la sin.ceea ce un copil cu un asemenea diagnostc nu are simtul suptului prea bine dezvoltat

Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    Sper sa auzim numai de bine!Multa sanatate si sa dea Domnul ca medicii sa se fi inselat si bb tau sa fie sanatos

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari