Ultimele discutii din forum
    oanacioc@yahoo.com
    Guest
    Buna,sunt mama unui baietel de 3,6luni diagnosticat acum 2ani cu epilepsie focala criptogenica.La inceput a fost greu insa acum nu a mai facut decit o criza la interval de 2 luni si sper ca sa inceteze cu noul medicament introdus, Este in tratament cu keppra,lamictal si timonil pe care am inceput sa il scot.As dori mai multe informatii pe aceasta tema daca aveti copilasul in aceeasi situatie cu a mea.Multumesc si sanatate.

Floricica Nou Venita julia kovacs's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2008
    Postari in forum
    5
    a dat rezultat tratamentul homeopat?am si eu o fetita care a urmat tratamentele pe care le-ati facut si voi dar crizele persista.momentan ia keppra,depakine si in ungaria i-au mai prescris acetazolamide.ca homeopat am incercat branca ursului dar n-a mers.mersi si distanta cat mai mare intre crize.

Floricica Nou Venita adiardelean73's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2007
    Postari in forum
    5
    Buna, Julia
    ce face fetita ta?
    Daria mea este momentan stabila din punct de vedere al evolutiei bolii. Crize face zilnic in episoade variate ca numar. Am fost inernati si in Italia unde i-am facut toate investigatiile, metabolice si genetice. Si acestea au iesit bine. Acum suntem in tratament cu depakine si keppra . Si noi am incercat branca ursului dar fara rezultat vizibil. Deasemenea 4 luni a luant olimpiq stemxcell, dar nimic vizibil, crizele sa incapataneaza sa persiste.
    Nu stiu daca mai exista ceva de incercat...
    In Italia au aceleasi principii de tratament ca si in Romania... cortizoni si cortizoni... nimic nou. Acetazolamida folosim si noi din cand in cand. Cei din Italia nu sunt de acord cu ea ... dar...
    Julia, tu unde mergi cu fetita la neurolog. Noi suntem din Arad si mergem la Timisoara.
    Va sarutam cu drag

Floricica Nou Venita julia kovacs's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2008
    Postari in forum
    5
    Salutare, adiardelean Amalia e mai bine acum.Recupereaza din ce a pierdut pana acum.Imi spui ca cei din Italia nu sunt de acord cu acetazolamida,de ce? Eu ii dadeam dimineata o jumatate de tableta pana sa se obisnuiasca corpul cu ea,ca cei din ungaria mi-au spus ca are efecte diuretice si sa nu-i dau dintr-o data doza stabilita,doar dimineata sa ii dau iar dupa vreo trei luni pot sa ii dau si la amiaza o jumatate de tableta(125 mg).De cand am inceput sa ii dau si la amiaza nu a mai facut nici o criza (sunt deja 6 saptamani), iar pana atunci facea cu regularitate,saptamanal!!!!! Si inca ceva,pare schimbata,zice si educatoarea,se joaca cu copiii,acum a invatat sa coloreze,nu iese din spatiu,stie cu ce culoare trebuie,dar pana acum nu stia.Invata poezii,prezinta interes pt toate,nu pot sa-i citesc o poveste fara sa ma intrerupa sa intrebe de ce e asa? unde a mers?ce a facut?...iar pana acum asculta putin si pleca, nu o interesa.Nu mai pot sa o imbrac doar cu ce vrea ea, trebuie sa o duc la cumparaturi ca daca nu-i plce nu le imbraca.Ce sa mai zic ,eu sunt multumita de medicament pt ca deocamdata merge.La neurolog mergem la Oradea,de acolo are depakine si keppra,la arad am facut rmn-ul,dar nu am fost la nici un medic,nici in Timisoara nu am fost macar ca avem rude acolo.In schimb am mai fost la Cluj,Bucuresti,Dezna.Daca vrei sa mai vorbim id-ul meu e iuliakovacs45 .Sa-mi mai dai vesti despre voi.Va pupam,si fie ca fiecare zi sa aduca ceva nou, ceva mai bun in viata voastra!!!!

Floricica Nou Venita diana didi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8
    sindrom west cika avem si noi,,insa doar dupa unii medici iar tratamentul ii este intyrerupt,e normal?id meu de mes este batoridiana.msms

Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8
    despre sindrom west as vrea sa vorbim..batoridiana id mess.sau aici;)ms mult

Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8
    Citat Postat de adiardelean73 Vezi mesajul
    Buna, Julia
    ce face fetita ta?
    Daria mea este momentan stabila din punct de vedere al evolutiei bolii. Crize face zilnic in episoade variate ca numar. Am fost inernati si in Italia unde i-am facut toate investigatiile, metabolice si genetice. Si acestea au iesit bine. Acum suntem in tratament cu depakine si keppra . Si noi am incercat branca ursului dar fara rezultat vizibil. Deasemenea 4 luni a luant olimpiq stemxcell, dar nimic vizibil, crizele sa incapataneaza sa persiste.
    Nu stiu daca mai exista ceva de incercat...
    In Italia au aceleasi principii de tratament ca si in Romania... cortizoni si cortizoni... nimic nou. Acetazolamida folosim si noi din cand in cand. Cei din Italia nu sunt de acord cu ea ... dar...
    Julia, tu unde mergi cu fetita la neurolog. Noi suntem din Arad si mergem la Timisoara.
    Va sarutam cu drag
    batoridiana ,,id mess,,as vrea sa iau legat cu tine despre sindrom west:(

Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8
    daca stii pe cineva cu sindrom west da si tu te rog id ul meu...batoridiana..vrea sa vb despre asta..ms mult:)

Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8

sanatate

batoridiana....id mes...despre sindrom west as vrea sa vb cu cine e in cauza... msms

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari