Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita novac aura's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    9
    Sunt pur si simplu disperata. Am o fetita care are 1an si jumatate si doar 7,200. Am nascut-o de 3,300,dar niciodata nu mi-a luat cum trebuie in greutate. Pana la un an nu prea a mancat,insa dupa 1 an mananca binisor,dar nu se ingrasa. In 6 luni daca a luat 400grame. I-am facut la bucuresti toate analizele posibile(la 6 luni)si nu i-au gasit nimic. Ea e foarte vioaie , sanatoasa,dar ma ingrijorez cand o vad asa de slabamai exista oare cineva in situatia mea? Puteti sa-mi oferiti niste sfaturi?

Floricica Nou Venita gandacel08's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2009
    Postari in forum
    207
    Buna sunt mamica unei fetite de 1 an si 11 luni, si iulia la un an avea 7,400 kg. I-am schimbat laptele si in prima luna dupa a luna 2 kg. Acum are peste 13 kg. Era distrofic gradul 2 acum avem peste. Laptele nou este nutren junior comanda la sensiblu costa mult 51,4 ron cutia.

Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    9
    Problema este ca-i nu-i place laptele,indiferent de formula. Nu i-a placut de mica

Membru inregistrat la
    28.04.2009
    Postari in forum
    207
    Acest lapte se poate face si gros stil piure are gust de vanilie. Mai exista borcanase infantrini tot bombe calorice dar se gasesc greu. Eu spun sa incerci nutren junior garantat creste in greutate dar piure, cu lingurita.

Floricica Debutanta 2you4ever's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    1.145
    Offtopic:
    Dati un click aici va rog frumos!

Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    9
    Merci mult. O sa incerc

Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    9
    gandacel08,tu cate masuri de nutren ii dadeai pe zi?

Membru inregistrat la
    28.04.2009
    Postari in forum
    207
    Ce mai faci? Ai incercat laptele . Eu ii dau si acum lapte de 3 ori pe zi, cate 7 masuri. Are iUlia 13 kg si ceva si a pierdut 2 kg dupa operatii.

Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    9
    îi dau si eu,dar cam 14 masuri pt ca mananca si mancare(tu ii dai si mancare?).a inceput sa mai puna si ea un pic de carnita.cred ca a luat cam 700 grame.bine si atat decat deloc.ma uitam intr-un tabel si la varsta ei ar trebui sa manance cam 1200kal.nu pot sa-i dau atat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari