Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita neli's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2008
    Postari in forum
    18
    as vrea sa aflu cit de multe lucruri despre copilul nevazator modul de integrare in gradinita la scoala integrarea lui in societate material prebraille

Floricica Nou Venita adituca's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2008
    Postari in forum
    66
    Buna @neli!
    Doresti sa urmezi un master in educatia copilului cu deficiente de vedere? Sau esti un parinte care doreste sa-si ajute copilul?
    Pentrui a obtine ajutor cred ca trebuie sa dai ceva mai multe detalii...Oricum ar fi, bine ai venit pe forum!

Membru inregistrat la
    05.02.2008
    Postari in forum
    66
    Am citit blogul tau si cred ca inteleg ceva mai mult...Ce varsta are Ralu?

Membru inregistrat la
    16.11.2008
    Postari in forum
    18
    sunt mama unei fetite nevazatoare si iti multumesc ca ai citit ce am scris in ce priveste ajutorul la ce te referi eu ma refeream la dezinteresul general

Membru inregistrat la
    16.11.2008
    Postari in forum
    18
    Ralu are 7 ani si eszte un copil inteligent o impidica doar lipsa totala de vedere

Membru inregistrat la
    16.11.2008
    Postari in forum
    18
    [mosul cadou]

Membru inregistrat la
    05.02.2008
    Postari in forum
    66
    Oh, @neli, imi pare rau sa aflu ca nici fetita ta nu vede deloc. Baietelul meu are tot 7 ani si e tot in intuneric total. Ralu frecventeaza vreo forma de invatamant? Gradinita, scoala? Normala sau speciala? Scuze ca pun atatea intrebari dar, pana acum, fiecare parinte cu care am schimbat experiente m-a ajutat intrun fel sau altul.
    Va doresc toate bune!

Membru inregistrat la
    16.11.2008
    Postari in forum
    18
    Da Ralu merge la gradinita de ambliopi tu de unde esti noi suntem din Bihor sa stii ca ea s-a integrat foarte bine mai plinge uneori ca nu vrea la gradi dar cind ajunge acolo uita probleme are doar cu masa de multe ori nu vrea sa maniince

Membru inregistrat la
    05.02.2008
    Postari in forum
    66
    Din nefericire pentru noi cea mai apropiata gradinita sau scoala ptr ambliopi se afla la 250 de km de prasul in care locuim, deci baiatul meu inca nu merge la gradinita. Se pare ca tu mi-ai de ajutor mie, nu invers! Poti sa-mi povestesti putin cam ce lucreaza la gradi?
    Ii e greu fetitei? Si acasa cu ce se joaca? In ce consta, efectiv, activitatea de invatare prebraille?
    Te-am sacait cu intrebarile dar, daca poti, te rog incearca sa-mi raspunzi. mii de multumiri!

Membru inregistrat la
    16.11.2008
    Postari in forum
    18
    ti-am scris un mesaj citeste-l si mai vorbim atunci daca pot sa te ajut cu ceva o fac cu placere

Membru inregistrat la
    05.02.2008
    Postari in forum
    66
    Multumesc, @neli, te voi contacta in curand, imediat ce prind o dimineata mai libera. Multumesc mult.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari