Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita olive20's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    am nascut acum 4 luni o fetita cu omfalocel gigant,ar trebui sa fie operata in iulie,tin sa precizez ca pana acum a evoluat foarte bine.a trecut cineva prin asa ceva?imi este foarte frica

claudia73
    Guest
    Personal nu am trecut prin asa ceva dar, am o cunostinta al carei baietel s-a nascut cu aceasta malformatie congenitala. Copilul a fost operat cu succes, dupa nastere, si acum are varsta de 12 ani. Iti doresc multa sanatate si tie si fetitei tale si sper sa treceti cu bine peste aceasta incercare.

Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    multumesc din suflet.as putea sa stiu la ce varsta a fost operat?merci

Floricica Nou Venita deeapanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.07.2009
    Postari in forum
    2
    draga olive.sunt din bacau.numele meu e dana.am nascut si eu o fetita acum 8 luni cu omfalocel.nu era gigant,dar era.am nascut la tg-mures si a fost operata in prima zi.se simte ff bine,se dezvolta normal si deja ma lupt cu personalitatea ei puternica.oricum ar fi,eu pierd.oricm, mai trebuie efectuata o operatie pt a repera peretele abdominal pt ca a ramas cu o hernie.as vrea sa mai vorbim despre problema asta,ne mai consultam.astept vesti de la tine.

Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    deea,merci mult pentru incurajari si eu as vrea sa vorbim sa facem schimb de niste poze,orice sunt binevenite,astept cu nerabdare sa vb pe mess:samiraolivia2004 este id-ul

Floricica Nou Venita loredana-simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2010
    Postari in forum
    1
    Salut deea numele meu este loredana si am nascut pe 3 februarie o fetita cu omfalocel gigant. Orice informatie legata de aceasta malformatie pre si post operatorie ne-ar fi de mare ajutor.

Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28

buna

Citat Postat de loredana-simona Vezi mesajul
    Salut deea numele meu este loredana si am nascut pe 3 februarie o fetita cu omfalocel gigant. Orice informatie legata de aceasta malformatie pre si post operatorie ne-ar fi de mare ajutor.
    cum se simte fetita ???ai operato???si eu sunt in aceessi situatie,fetita mea are un an si jumate si trebuie s o operez...putem vb pe mess??
    add:butnariu.olivia

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari