Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marcobebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2013
    Postari in forum
    13

Bebe cu sindrom down

Buna ziua sunt mama de gemeni unul cu sindrom down si am o mare rugaminte la mamici daca careva are bebe cu down va rog sa-mi spuneti ce pot sa-i dau sa pape are 1 an dar nu prea vrea sa minince nimic doar banana si laptic am inteles de la kinetoterapeuta lui ca nu pot sa-i dau unele alimente pentru ca ei sunt predispusi la obezitate va rog daca ceva mamica a trecut prin asa ceva o rog din suflet sa-mi spuna ce pot sa-i dau sa minince si cam la ce virsta ii cresc dintisori pt ca surioara lui are 6 dinti si el nici unul va multumesc

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Cred ca cele mai bune raspunsuri le primesti de la un medic pediatru.
    Si poate gasesti si vreun grup de suport pe interent cu mamici cu copii cu sindrom Down, ori romanesc ori daca stii engleza gasesti sigur ceva in state.
    Numai bine!

Floricica Nou Venita nicavictorita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    225
    Draga mea,poate papa orice,orice papa un bebelus de 1 an..Matei,asa papa(are 5.5 ani--cu SD)...La varsta asta e in crestere,nu se pune problema de obezitate..iar,in legatura cu pediatrii,ai grija la cine mergi,si cum iti vorbesc,ce informatii iti dau....E f putin lapte si banana:cereale I-ai bagat?diversificare I-ai facut?Ca la orice bebe:pe rand si incet...M la un an deja manca covrigi singurel..plus supite ,piureuri cu branzica,iaurt cu pire de fructe proaspat facute,iaurturi cu cereale..ce papa orice bebe de varsta lui.Daca nu are probleme de sanatate...diversificare normal..Ce greutate are bebe si ce lungime?

Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    225
    te invit in grupul de sd de pe FBK:https://www.facebook.com/groups/228058473884798/

da join group,dupa ce-ti faci contul pe FBK

Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    225
    lui M I-au dat dintii la 1an,i luna si 2 sapt..in 6 sapt I-au iesit 4 dinti si 2 masele..pana la 2.6ani avea dentitia completa:)!nu-I o regula..analize l-a sange I-ai facut:fe,ca?poate deasta nu mananca?

Floricica Nou Venita marcobebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2013
    Postari in forum
    13
    Citat Postat de nicavictorita Vezi mesajul
    lui M I-au dat dintii la 1an,i luna si 2 sapt..in 6 sapt I-au iesit 4 dinti si 2 masele..pana la 2.6ani avea dentitia completa:)!nu-I o regula..analize l-a sange I-ai facut:fe,ca?poate deasta nu mananca?
    marco nu are nici un dintisor a fost o perioada cind a mincat banana ,legume pasate,iaurt de fructe foarte bine acu isi face greata nu vrea numai lapte iar analize de singe ia facut cind am fost internati o luna in spital si a primit sirop multivitamin e micut in comparatie cu surioara geamana

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari