Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vladu iuliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2009
    Postari in forum
    1
    Sunt bunica unui copil de 7 ani care se numeste Cristian si a fost diagnosticat cu ADHD, cu retard de vorbire fiind si hiperkinetic.Mi a fost recomandat medicamentul strattera dar sincer nu am inceput acest tratament de teama reactiilor adverse. Copilul este ff agitat, nu se poate concentra asupra lectiilor, este in clasa I. Cand este vorba de facut temele nici nu vrea sa auda, ba vrea cu sora , ba vrea cu mama lui, ba vrea cu bunicul nici nu stim ce sa mai facem!Sunt disperata acest copil il cresc eu, nu stiu cum sa lucrez cu el mergem si la logoped, facem si lectii particulare dar nici un rezultat. Va rog sa ma ajutati, sa ma sfatuiti! Incepem tratamentul cu strattera???????va multumesc si astept sfaturile d-voastra

Floricica Nou Venita adituca's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2008
    Postari in forum
    66
    Nu sunt in situatia dumneavoastra, dar cunosc produsul Strattera atat cat imi permite meseria de cadru medical. Cum poate fi afectat copilul de acest produs? In cel fel l-ar face sa fie mai rau decat este acum? Nu inteleg de care reactii adverse va temeti. Parerea mea, repet, fara o experienta similara, este ca ar fi bine sa incercati. De altfel eu ma mai ghidez dupa sloganul" mai bine sa-mi para rau ca am facut-o, decat ca n-am facut-o". Oricare ar fi decizia familiei, ii doresc copilului multa sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari