Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana mirela_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2008
    Postari in forum
    11.663

Povestea spiridusilor de toamna 2008(5)

Salve fetelor
    va urmaresc de 2 zile si m-am gandit sa deschid eu un nou capitol

Bun venit in casuta noua,sa auzim numai de bine de spiridusi sanatosi si voiosi,sa aveti o vara minunata

Floricica Veterana 4printi's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2008
    Postari in forum
    11.233
    bun gasit in casuta noua,sper sa fie plina de vesti bune,de sanatate si de viitoare mamici.

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    bine v-am gasit si noi!

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Bine ne-am regasit in noua casuta! Sa avem parte numai de vesti bune!

Floricica Senior valyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2009
    Postari in forum
    4.048
    Neatza prezent si eu in noua casuta.
    Vale chiar nu stiu cum mai rezisti,sa iti dea D-zeu toata forta de care ai nevoie sa mergi inainte si sanatate la toata familia.

Alex sper sa fie mai bine Anemona .
    Noi tusim...tusim...tusim de o luna deja dimineata e groaznic,o tuse plina e a treia serie de tratament homeopat de data asta sa vedem de are vre-un efect .
    Sa aveti o zi frumoasa.

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Multumesc, Valyi! Anemona e mult mai bine, nu a mai vomitat si nu a mai avut scaun de alataieri dupa-amiaza.
    Sa stii ca si Anemona tuseste. Acum ii dau dimineata pe stomacelul gol sirop de brad. Am adunat muguri si am facut sirop din asta natur. Am facut si sirop fiert, dar acela il bem ca pe limonada. Am de gand sa merg sa mai culeg muguri, numai ca nu stiu cand....mama lui de timp...

Floricica Veterana mirela_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2008
    Postari in forum
    11.663
    neata
    vali si noi am avut o tuse urata aici
    adica maya...ca numai ea stie sa tuseasca asa de rau
    si normal ca am fost la dr..iar el cu atata usurinta a zambit si ne-a dat un siropel ambroxol si niste pastilute homeopate...adica buline..e prima oara cand luam asa ceva...
    eu care o umpleam de medicamente de fiecare data ca nu i itrecea incepeam cu aerosoli si terminat cate o data cu antibiotic
    ei uite acum i-a trecut dupa 2 zile de tratament
    dar m-am crucit cand mi-a dat dozele...am zis ca el nu stie cu cine are de a face
    adica 2,5ml de ambroxol la 8 dimineata 2,5 la 12 si 2,5 la 4..atat..ca cica seara nu se da sirop pt tuse plina pt ca asta ajuta la eliminarea mucozitatilor si daca il dai seara el isi face efectul noaptea si incepe sa tuseasca ca sa elimine muculam zis ca nu mai inteleg nimic cand mi-a dat tratamentul asta
    aaa si 3 bulinute homeopate seara la culcare
    n-am avut treaba cu ea..a mai tusit 2 seri cu tratamentul asta dar fara sa vomite cum facea de obicei
    si a mai dat sa tuseasca apoi dupa vreo 3 sapt si i-am dat 2 zile bulinutele seara inainte de culcare si i-a trecut
    am zis eu ca aici gasesc medici mai competenti...incet incet ii voi prezenta lui nenea dr problemutele noastre si ne punem pe picioare
    acum pe 21 avem vaccin..cica ne lipsesc 2 vaccine obligatorii..adica a 4-a serie care nu li s-a facut in italia

Floricica Veterana ank100's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.572
    Neatza! Bine ne-am gasit in casuta noua! Sanatate multa bolnaviorilor!
    Valyi, sirop de patlagina ai incercat? Sau de ridiche neagra?

Floricica Senior valyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2009
    Postari in forum
    4.048
    Fir-ar ea de tuse...am inceput asa cu un antibiotic (usor),aerius,ambroxol picaturi si eurespal,efect nici unu la o saptamana dupa el aceeasi tuse zgomotoasa si la mine,am sunat dr pai asa e tusea asta tine si o luna sa las baiatul in pace..dar eu am mai bagat o sticla de sirop de ridiche neagra si potbal (cate una de fiecare) plus ceaiuri la greu...efect la fel nimica,marti am fost la dr nu se aude nimica sa ii dau granule homeopate o saptamana si mai vedem apoi...deja facem o luna si dimineata e groaznic mai mai sa vomite si alta nu...peste zi este ok,nu avem muciosi deloc....speram sa treaca ca de nu...nu am racit noi toata iarna deloc dar ne-am inpotmolit acuma.
    Modificata de valyi; 16.05.2013 la 09:15:08.

Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.572
    Valyi acuma daca tot ai incercat atatea, incearca si siropul de patlagina, noua ne-a mers bine la tuse productiva cu el...

Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.572
    Mimi, ma bucur ca ai gasit un medic bun! Cum sa nu aiba 2 vaccinuri???Oare schema de vaccinare nu e la fel peste tot?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari