Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069

Mugurasii Primaverii 2008(28)

Mugurasii Primaverii 2008

Micile minuni devin mari satisfactii.Ne mandrim cu copilasii nostri. Sa avem un an nou plin de bucurii din partea lor si sa ii avem sanatosi.

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    MUGURASII LUNII FEBRUARIE

06.02.2008 - Kis David...user Katrin

20.02.2008 - Iustin George...user ioanacata

MUGURAȘII LUNII MARTIE

03.03.2008 - Irina...user alinash

03.03.2008 - Iulia Alexandra...user the_pretty_nurse

07.03.2008 - Ralis Andrei...user carmen dragu

07.03.2008 - Andra...user cristelc

08.03.2008 - Carla Maria...user elena83

08.03.2008 - David...user viata

14.03.2008 - Nour...user onita

18.03.2008 - George Alexandru...user dany30

19.03.2008 - Andrei...user dbiancaana

19.03.2008 - Ana...user relishor

19.03.2008 - Adrian-Bogdan...user devi

20.03.2008 - Andrei...user gabriela8282

25.03.2008 - Vladut...user monia

]MUGURAȘII LUNII APRILIE

10.04.2008 - Szonia... user mamiti

12.04.2008 - Smarandita... user yryny

13.04.2008 - Talida Georgiana... user maridani

14.04.2008 - Alexis Nikolas... user flo

18.04.2008 - Bianca... user bjmaryo

21.04.2008 - Daria... user krissa

21.04.2008 - Tudor Denis... user claudia tanta

23.04.2008 - Cristian... user cotuca

25.04.2008 - Carina Eligia... user ligiafodorean

Muguras de toamna

05.11.2008-Vlad Ionut...user danipufu
    Modificata de carmen dragu; 06.03.2013 la 15:07:02.

Floricica Debutanta maridani's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2008
    Postari in forum
    881
    Bine v-am gasit in noua casuta!Sper sa avem parte de copii sanatosi si de vesti bune.Pe aici internetul nu merge prea bine asa ca tot nu stiu cat de des pot intra.Gata cu pitici...ne-am facut mari...acum suntem prescolari.

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Bine ati venit la cea de-a 28-a editie a mugurasilor primaverii 2008 si nu numai. Intre timp ne-am marit ca numar de membri ai fiecarei familii, am crescut si ne-am facut mai frumosi si mai destepti............zicem noi sa-i laudam:))
    Mai avem putin si ajungem la scoala si atunci sa ne tinem bine.

Floricica Debutanta maridani's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2008
    Postari in forum
    881
    Bine v-am gasit!Acum toti mugurasii primaverii 2008 au 5 anisori!Sa ne traiasca!Sa creasca mari,sanatosi si sa ne bucure mereu inimile.
    Dana stiu ca nu va lasa colicile dar cu rabdare veti trece si peste asta...bine ca doarme.Talida dormea decat noaptea iar toata ziua n-avea decat cateva reprize de 15 min de somn.Daca o plimbam cu carutul dormea o ora poate 2 dar daca ma opream se trezea.Sper ca de data asta sa fie mai usor desi ma indoiesc.Talidei inca nu i-am spus nimic pt ca n-am spus nici familiei si nici prietenilor din tara.Vreau sa le fac o surpriza...daca totul va fi bine pana atunci.Doamne Ajuta!
    Cand faceti botezul?Multa bafta cu pregatirile!
    Cristina vad ca ai avut o perioada grea dar bine ca te-ai operat si ca acum esti bine...ce-a fost mai greu a trecut.Multa sanatate si recuperare rapida!Ma bucur ca ati reintregit familia si sper sa fie bine de data asta!
    Talidei i-a cazut si cel de-al doilea dintisor si ambii au inceput sa creasca.Deocamdata nu se mai misca nici unul.
    Peste 2 luni venim acasa in vacanta 27 de zile.Ne-am luat biletele de avion si asteptam sa treaca timpul.Peste 2 saptamani tre sa merg la doctor.Am emotii si sunt tare curioasa daca totul e bine.Pana una alta n-am chef de nimic,dorm mult,lenevesc si sunt irascibila.....noroc ca am bona

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Dana nu am stiut ca esti gravida. Felicitari si sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi amandoi si tu si bebe si sa ai sarcina fara probleme si nasterea usoara.
    Sanatate si Talidei sa nu iti faci griji pentru ea.

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Buna ziua.
    Cu asta trebuia sa incep.:)
    Eu la munca, Ralis acasa de cateva zile. Are abces la o masea si este pe antibiotic. Astazi dupa program merg cu el la stomatolog. Sa vedem ce mai facem si acolo. Ralis nu e deloc pregatit de medic stomatolog cu toate ca ii zic de cateva luni ca mergem si se uita si ii face fotografie la dintisori. Acum ca a tras-o cu maseaua 3 zile e constient ca trebuie sa mearga dar asta nu inseamna ca e si dispus sa fie cooperant. Sper numai sa nu am parte de circ.
    Va povestesc maine cum a fost experienta.

Floricica Senior dbiancaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.718
    Buna ziua si bine v-am regasit! Carmen chiar daca am trecut la juniori si suntem mari asta nu inseamna ca nu trebuie sa avem si poze cu piticii :), asa ca treci la treaba :).
    Dana felicitari pt sarcina si sa de-a Domnul sa decurga totul bine si sa ai o sarcina usoara caci stiu ca iti doreai de f mult timp acest lucru si ma bucur ca s-a intamplat intr-un tarziu.
    Dana...cu colicii la bebelus stiu ca e aiurea, din pacte mai ai de tras un pic pana isi revine. Banui ca ii dai Espumisan si Bonisan si nu mai e necesar sa iti reamnintesc.
    Cristina urata partea cu operatia si rapid s-a intamplat totul. Ma bucur insa ca acum ai cu cine sa o lasi pe Andra si sper sa va fie bine la toti 3 si sa luati totul de la capat cu mai multa incredere.
    Carmen multumesc de aprecierile referitoare la torturi. Inca nu sunt pregatita de o afacere mai am fff multe de invatat si imi doresc si ceva cursuri + ustensile care costa si mi le procur cu taraita in limita bugetului. Ma bucur ca totusi sunt apreciate si am inceput sa am clienti printre cunostinte si pt mine e f bine. Sunt constienta ca nu e prea profitabil dar tinand cont ca n-am inceput treaba asta ca sa fac o afacere sau sa ma imbogatesc eu sunt multumita chiar si cu putin si mai ales imi place ca astfel ma dezvolt improvizand si nu prea imi place cand trebuie sa fac acelasi model ca nu mai e atat de interesant. Ultimul model de bust de barbat am vrut sa scriu in poze ca e cu dedicatie pt tine si Marika dar m-am razgandit :). Chiar ma gandeam la voi si m-am zis ca trebuie sa-l fac cu tatuaj (chiar daca nu a iesit cine stie ce pt ca nu sunt cu dintrastea) si mai dotat (chiar daca am cam exagerat.) Radeam singura prin bucatarie cand il modelam si cand il mai auzeam si pe sot lasa asa ca e bun asa...sa fie... :)

Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.718
    Andrei la fel cu obrazniciile, parca incepe sa fie un picut mai intelegator, cand vrea el bineinteles. Noi de tuse nu mai scapam, am fost duminica la pediatrie ca incepuse cu o tuse (indeosebi cand se trezeste si cand se baga la somn) care incepuse sa ma ingrijoreze, ar fi vrut sa expectoreze si nu putea si parca i se oprea si respiratia in acelasi timp incercand sa traga aer in piept. La spital mi-a zis dr ca e o tuse convulsiva si dureaza 6 saptamani asa ca sa fac calcule, n-am ce-i face, cica predomina prin oras de la virozele tampite care au fost nu reuseste sa elimine secretiile. Nici macar aerosolii nu mai ajuta. Mi-a dat un sirop de edera si sa ma astept sa si vomite. Buna treaba in concluzie. In rest mancam inghetata cu limita bineinteles ca altfel nu se poate sau daca luam toti 3 el trebuie sa serveasca din toate si pe urma pe a lui.
    Serbarea va fi undeva pe 12-13 iunie si m-am abonat sa fac tortul pt ca de obicei se cumpara prajituri la copii si s-au gandit parintii ca ar fi bine sa dam o bucatica si la parinti si facand calcule vom fi in jur de 100 pers asa ca am de treaba si deja ma gandesc la model. Au facut poze de "absolvire" chiar daca Andrei repeta anul se face catalog cu toti copiii.

Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    3.718
    Am uitat sa urez La multi ani tuturor celor ce isi serbeaza astazi ziua numelui, sa fie sanatosi si fericiti pe toate planurile!

Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    As dori sa va rog sa imi trimiteti fotografii "proaspete" ca cele pe care le am sunt deja de ceva timp si ei au crescut si s-au schimbat. Si intre timp noi am devenit si mai frumoase si mai intelepte. Asa ca vreau foto si la mamici.
    Citat Postat de dbiancaana Vezi mesajul
    Buna ziua si bine v-am regasit! Carmen chiar daca am trecut la juniori si suntem mari asta nu inseamna ca nu trebuie sa avem si poze cu piticii :), asa ca treci la treaba :).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari