Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2009
    Postari in forum
    4
    buna sunt o mamica cu doi baietei de 5 si 7 ani si nu ma mai inteleg deloc cu ei toata ziua se cearta si nu se inteleg deloc mai sunt si alte mamici in situatia mea?

Membru inregistrat la
    16.06.2009
    Postari in forum
    4
    asteptam sa cunoatem si sa vorbim despre nazbatile ce le fac baieteii nostrii zi de zi si sa invatam una de la alta cum sa ne comportam cu ei.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Buna Eliza, eu sunt mamica doar de un baietel, are 4 ani si 2 luni. Si a inceput sa faa figuri. Adica ma sfideaza. FAce ce ii spun, dar prima data terbuie sa ma ... amane un pic ... acum incerc diverse strategii. Culmea e ca la gradinita asculta de educatoare. Ei, asta e.

Floricica Senior dariutza2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2009
    Postari in forum
    2.798
    buna fetelor ,numele meu e Alina si am un baiat si o fata
    -baiatul Matei acus implineste 3 ani ,fetita Daria are 1an si 2luni aproape
    -nici pe mine nu prea ma asculta Matei,mai ales cind e si sotul acasa
    -fata de alti copii ,nu ca e al meu,da e cumintel
    -mai nou ma doare ca a inceput sa ridice mina la mine
    -am incercat sa-i explic frumos ca nu e voie ,ca nu e frumos dar fara rezultate
    -am ajuns sa il cert ,sa ii inchid tv de la desene ca vad ca nu am rezultate
    -cind sint cu ei ,copii,acas ne certam putin si pe urma ma asculta -depinde si de zile,am cind nu vrea si punct
    -sta singur in camera pedepsit si plinge ,imi spune ca ma piraste la sot si mai rau citeodata se razbuna pe Daria -o necajeste ,nu ii da jucarii

Membru inregistrat la
    16.06.2009
    Postari in forum
    4
    buna georgi , am o prietena care e psiholog de copii si mia zis ca varsta asta la copii e cea mai grea ,si cate persoane am intalnit cu copii de varsta asta au aceleasi probleme.Avem nevoie de rabdare si de intelegere. va pup pe amandoi. ai un baietel frumos sa iti traiasca

Membru inregistrat la
    16.06.2009
    Postari in forum
    4
    buna alina. la mine e invers cand sotu e acasa sunt tare cumimnti copii mei si culmea ca nu ii prea cearta, oricum la tine e putin mai usor ca ai baiat si fata si fetele de obicei sunt mai intelegatoare dar sa ai doi baieti e mult mai greu.te pup si pe tine si pe copii tai frumosi

Floricica Nou Venita c_adina_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    38
    Baietelul meu de 3 ani jumate e mai cuminte cand sta doar cu o persoana acasa, de exemplu daca e doar cu mine sau doar cu sotul. Cand suntem mai multi, se rasfata; asa patin si afara, dar tot il vad mai cuminte parca decat sunt alti copii, dar cred ca aici sunt foarte subiectiva..

Floricica Debutanta mela.sava's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2009
    Postari in forum
    796
    Buna,eliza! Si eu am 2 baietii de 8 ani si de2 ani,offf te inteleg destul de bine nici eu nu stiu cum sa le mai fac fata cand se intarata cu jucariile sau chiar la masa se cearta pe loc ,care sastea in dreapta sau in stanga se gaseste intotdeauna cate un motiv,in schim se iubesc foarte mult si asta se vede destul de mult ,mai ales gabita cel mare e inebunit dupa mihai dar cateodata ma gandesc ca poate eu sunt foarte stresata si mi se pare totul anapoda. . . .

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna fetelor

A fost deschis in cadrul forumului topicul Inscrierea la gradinite in 2010, mai dificila decat anul trecut unde va invit sa postati opiniile voastre legate de accest subiect

Floricica Nou Venita adriana23's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2009
    Postari in forum
    54
    si eu am un baietel frumos si nazdravan si foarte alintat Lilypie Third Birthday tickers

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari