Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Am o fetita de aproape 8 ani si cred ca nu sunt singura care ma lupt cu preadolescenta. Asa ca m-am gandit sa va propun sa schimbam experiente despre copii nostri.

Floricica Nou Venita sica_dobrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2008
    Postari in forum
    2
    al meu are 7 ani si suntem la scolica.personalitatea lui ne da peste cap ai tai>?

Floricica Debutanta mihu78's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2008
    Postari in forum
    1.056
    nu mai vine nimeni pe aici?
    ca baietelul meu cel mare indata are 8 ani...
    poate mai schimbam pareri

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Studenta an 2 la Universitatea de Muzica din Bucuresti(Conservator),sectia Pedagogie Muzicala si la Universitatea Spiru Haret,facultatea de Limbi si Literaturi Straine,sectia Engleza-Spaniola,ofer meditatii copiilor intre 3 si 8 anisori sau incepatorilor intr-ale muzicii.De asemenea pe timpul verii pot lucra part time ca bona incluzand aceste servicii in timpul petrecut cu cei mici.Pt. detalii nr. meu de telefon este 0768805336

Floricica Nou Venita zambareata's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2006
    Postari in forum
    5
    Fetita mea are acusi 7 ani.Mai merge la tara la bunica si cand vine...trebuie sa o iau de la capat cu vocabularul, si nu numai.La noi treaba merge atata cat facem totul ca pe o joaca,dar daca e vorba sa fim serioase mai avem mofturi...Daca o cert nici nu mai am cu cine vb.Face cum zic dar asa ca sa faca si ma enervez cateodata. Mi-e foarte greu cu educatia ca nici nu stii de multe ori cum sa te porti.Tu ii spui una, ea intelege ce vrea...si tot asa. Dra o scoatem noi la capat.

Floricica Nou Venita zambareata's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2006
    Postari in forum
    5
    Cum este acum ca merge la scoala?Cum se schimba copilul? A mea la toamna merge la scoala si tare sunt curioasa sa vad cum o sa fie.Mai ales ca ea nu prea are rabdare, e mai activa ....

Floricica Nou Venita ioanavasileteodora's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2008
    Postari in forum
    16
    Primul an de scoala este mai greu! Emotii mari si tu si copilul ! Este important sa comunici foarte mult cu el in aceasta perioada, sa-l sfatuiesti si sa-l ajuti !

Floricica Nou Venita kidsphone's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2009
    Postari in forum
    2
    Cadoul ideal pentru copilul intre 5-11 ani!!!! Telefoane pentru copii. Telefoane Barbie, Hello Kitty, Winnie the Poo, Pukka Doll, Ferrari, Bugatti, si alte modele,touch screen, camera foto, radio, folosibile in orice retea, garantie 1 an, preturi incepand cu 68 Euro. Livrare in toata tara.
    Tel.: 0735.731.937
    E-mail: kids_gsm@yahoo.com

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Asa este, si mie mi s-a parut anul 1 mai greu, dar acum am numai cuvinte de lauda la adresa copilului meu, trebuie sa avem rabdare si sa-i ajutam sa inteleaga, eu am transformat totul intr-o joaca si aplicam si o strategie de recompense si asta stimuleaza enorm copilul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari