Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 17
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Am fost educatoare iar acum sunt casnica. Am lucrat cu copii de 2-6 ani timp de 6 ani si mi-au umplut inima de bucurie.Daca aveti intrebari si nelamuriri puteti sa le adresati educatoarelor care vor fi in acest club.Pun si o lista cu educatoarele din club:
    Adela
    Cristina-Elena
    Alina
    si mai asteptam si pe altele care vor sa fie pe lista.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Vad ca nu s-au mai inscris educatoare aici dar eu raman in continuare disponibila daca doriti sa ma intrebati ceva despre gradi.
    Un sfat pe care il pot da mamicilor este sa incerce neaparat sa ii dea pe copii la gradi.Unele grupe au nevoie de copii ca sa nu se desfinteze iar unele sunt supraincarcate.Grupele supraincarcate sunt de multe ori sortite esecului ca nu se poate face fata cerintelor copiilor.

cristina elena
    Guest
    Ma inscriu si eu. Dupa terminarea liceului am lucrat si eu ca educatoare suplinitoare timp de 3 ani. Si am avut doar grupa mica - deci pitici de 3 ani si un pic.
    Cel mai greu era la inceputul anului scolar. Of-of saracii de ei ce mai plangeau.
    Si un sfat pe care vreau sa-l dau mamicilor: stiu ca e greu cand iti auzi copilul ca plange si tu trebuie sa pleci, dar nu va intoarceti din drum - adica nu intrati din nou in sala de grupa ca sa va linistiti copilul, ca mai rau faceti. Lasati educatoarea sa faca asta.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Asa e Cristina, la un moment dat si mie imi venea sa plang de mila lor.Aveam mame care stateau o jumate de zi cu ei acolo si ii faceau si pe altii sa planga.

Floricica Nou Venita dialnyko's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    87
    Inseamna ca eu sunt o mamica super fericita!!! Copii mei nu au plins niciodata cind i-am lasat la gradi! Ba mai mult! Pina puneam eu hainutele in dulap ele dispareau in clasa! Nici nu mai aveam de la cine sa-mi iau "la revedere".
    Si pentru ca suntem la un topic cu educatoare, vreau sa va intreb ceva. Credeti ca se simt jignite cadrele didactice daca, din dorinta de a deveni mai apropiata de ele, le-am sugerat sa ne spunem pe nume si nu "d-na X"? Educatoarele fetelor mele sunt tinere, unele chiar cu 10-11 ani mai tinere ca mine.
    Eu una consider ca o relatie de prietenie cu persoanele care iti educa tincii este binevenita.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Pai cel mai bine ar fi sa o intrebi pe educatoare daca se supara sa va tutuiti.Pe mine unele m-au tutuit de la inceput altele nu s-au putut dezvata sa imi zica domnisoara.Am avut niste mamici f simpatice si chiar daca m-au tutuit fa ra sa ma intrebe nu am luat-o in nume de rau,ele erau si cele distractive.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Ma inscriu si eu in clubul educatoarelor.Am terminat liceul pedagogic si lucrez ca educatoare de 6 ani.pot sa spun ca eu sunt f incantata de ceea ce fac pt ca iubesc fff copiii si mi-ar placea sa dau sfaturi in ceea ce priveste educatia celor mici.va pup!alina

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    depinde cum privesc copiii aceasta relatie de prietenie.copiii profita de faptul ca mami este prietena cu educatoarea si isi iau singuri dreptul de a face mai multe nazbatii cu gandul ca educ nu le va face nimic(e prietena cu mami).sincera sa fiu eu nu sunt de acord cu acest lucru.si plus de asta o reletie de prietenie nu se reduce doar la faptul de a-i spune pe nume educatoarei.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    buna fetelor,eu asi dori niste sfaturi de la voi.cum stiti Necdet este de citeva zile la gradinita grupa mica si mai plinge,mi se rupe inima cind il vad ce plinge asa tare ,mai ale svineri cind l-am dus se tavalea pe jos si plingea-nu stiu de ce--doamna m-a intors din drum si am stat cu el jumatate de ora,dar cind am plecat iar a plins.l-am lasat asa plingind nu aveam cum sa mai stau,ce ma deranjeaza mai mult e ca el spune ca e o tanti care e vrajitoare--este tanti care l-a batut si nu vrea sa mai stea din cauza ei.Asistenta medicala mi-a spus ca el fiind cel mai mic de acolo se integreaza mai greu -dar educatoarea mi-a spus ca la clasa nu plinge deloc,se implica in tot ce se face,este educat -cere tot ce vrea nu pune mina sa ia jucarii fara se i se dea,eu personal nu stiu ce sa mai cred.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    si cu dormitul se pare ca de joi-vineri doarme si el,l-au mai masat pe spate si a adormit.Cu minacrea e mai greu ,dimineata nu maninca nimic,pe la 10 el cere mincare dar nu-i da nimeni nimic ca nu au cum-prinzul e la 12,30-din care maninca numai ciorbita daca este,felul 2 nu-l maninca,iar la 16 le da desertul pe care nu prea-l maninca.Cind vine acasa maninca ca de obicei.Dar mi-e frica sa nu se inbolnaveasca ca nu maninca la timp.Si deja a racit ,are nasul infundat si se pare ca are ci ceva febra.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    ii trebuie un pic pana isi recapata incredere si pana ii trece frica de vrajitoare. sa speram ca nu o sa mai aiba treaba cu el si ca incet incet necdet va uita de acel incident.copiii plang de obicei cand pleaca parinti dar dupa ce incep sa faca activitati si sa se joace uita de parinti si se simt bine. o sa vina curand si ziua cand nu va mai plange

+ Raspunde
Pagina 1 din 17
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari