Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Taietei de casa sau taietei cumparati ???

Dragi mamici azi am gatit o ciorbita de pui cu taietei de casa. De obicei folosesc taietei cumparati , dar astazi am avut o zi mai proasta si nu am avut chef sa ies din casa. Am facut taietei in casa si a iesit o ciorbita minunata. De aceea as vrea sa stiu parerea voastra faceti taietei in casa sau preferati sa ii cumparati???

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna,eu prefer sa fac taietei de casa pentru ca de regula orice e facut in casa e mai bun decat ceea ce cumparam din comert :) desigur am avut si eu zile cand,din contra nu am avut chef si am mers sa cumpar...putine,dar am avut...
    Ce ai mai adaugat in ciorbita?aS vrea si eu sa stiu ce sa mai pap pe perioada sarcinii :) mersi :*

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    ssinziana am fcut ciorbita de pui : carnita de pui , legume , taietei de casa , patrunjel verde si bors pentru acrit . Taieteii de casa sunt mult mai gustosi iar ciorbita de pui , de vacuta , de legume e foarte buna pentru perioada sarcinii . Sarcina usoara si sper sa mai vorbim. Bebe frumos si sanatos :)

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Sunt de preferat taieteii cumparati:am facut odata cu lapte si au fost deliciosi,dar cine are timp mereu sa-i prepare?

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    categoric cei de casa :) sunt mult mai buni si gustul mancarii este delicios

Floricica Nou Venita ayleen's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2011
    Postari in forum
    19
    eu maninc numai taitei cumparati de cind am plecat de la mama de acasa,dar trebuie sa recunosc ca nici nu se compara cu cei de casa,daca nu as fi asa de lenoasa si as sti reteta as face taitei de casa,oricum cind va incepe puiul meu sa pape am sa incerc sa ai dau numai mincaruri cit mai naturale si cit mai de casa,

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    E adevarat ... nu e asa de usor sa faci taietei de casa , mai ales la mine care sunt incepatoare, dar am satisfactia la final cand pitica mea si sotul ma lauda pentru gustul minunat al ciorbitei.Si inca ceva fetita mea face mofturi de obicei la ciorbite , dar atunci cand fac taietei de casa papa tot .
    Modificata de llorikiss; 30.11.2011 la 12:15:16.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Taitei de cumparat folosesc destul de rar,aproape deloc as zice,eu ii pregatesc in casa pentru mai mult timp dintr-o cantitate mai mare de faina,ii usuc si apoi ii pastrez in punga de hartie in frigider(la taiat sunt un dezastru).

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Nu cred ca o sa reusesc sa tai vreodata teieteii de casa asa cum ii taie mama :D dar fetelor la supermarket gasim si taietei lati :))))) deci nu e nici o problema .Pregatim ciorbita cu taietei de casa lati :))))

Floricica Nou Venita catherina's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    25
    eu cumpar taitei fiindca acum de cand cu buburika nu pot sa zic ca imi permit,in plus habar nu am cum se face niciodata nu am incercat,chiar de ar fi mai gustosi asta e,poate in viitor voi incerca si eu dar ma indoiesc

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    cartherina poate cand o sa creasca printesa ta si o sa pape ciorbita o sa incerci si taieteii de casa sunt mult mai gustosi si mai sanatosi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari