Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Retete delicioase pentru copii mofturosi

Budinca cu branza dulce si paste fainoase e un desert delicios si greu de refuzat pentru toti copii mofturosi. Fetita mea nu mananca branzica de vaca , decat foarte rar si la insistentele mele si nu reusesc sa ii dau decat o lingurita sau maxim doua. Astazi m-am decis sa incer sa fac aceasta budinca . Desi eram sigura ca nu va lua decat o lingurita dupa care se va stramba si imi va spune "nu imi place mami" , am fost mirata cand in mai putin de 10 minute am vazut farfuria goala. Fetita mea papase tot. Cu siguranta de acum inainte voi mai pregati acest desert delicios !

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Am facut si noi o Budinca de legume si cascaval...reteta aici Budinca de legume si cascaval | Reteta budinca de legume si cascaval.
    Si vreau sa ti spun,ce ciorbita am facut eu de au papat toti...ciorbita cu legume(cat mai colorate taiate cubulete mici) si cu soia cubulete (a iesit bestiala nici nu stiau ca e soia ) acrita cu bors si mult leustean super sanatoasa fara grasimi si plina de vitamine si merge de minune cu budinca de mai sus)))))

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Am facut si noi o Budinca de legume si cascaval...reteta aici Budinca de legume si cascaval | Reteta budinca de legume si cascaval.
    Si vreau sa ti spun,ce ciorbita am facut eu de au papat toti...ciorbita cu legume(cat mai colorate taiate cubulete mici) si cu soia cubulete (a iesit bestiala nici nu stiau ca e soia ) acrita cu bors si mult leustean super sanatoasa fara grasimi si plina de vitamine si merge de minune cu budinca de mai sus)))))
    Mi-ai dat o idee buna cu ciorbita de legume si cubulete de soia. Noi mancam soia , sarmalute , chiftelute , tocanita , dar ciorbita nu am facut niciodata . Mersi pentru idee :).

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    este super,super,super bunaaa dar sa fierbi separat soia cu delicat apoi storci si pui in ciorbita cand legumele sunt fierte....ca altfel se unfla rau si faci mancarica nu ciorbica)))))

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    este super,super,super bunaaa dar sa fierbi separat soia cu delicat apoi storci si pui in ciorbita cand legumele sunt fierte....ca altfel se unfla rau si faci mancarica nu ciorbica)))))
    Mss de sfat cryssa ... maine aceasta ciorbica o am in meniu. La Multi Ani tie si fetitei tale sa aveti o primavara frumoasa , frumoasa....

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Eu n-am copiii mofturosi, dar nu ma mai duce minte ce sa le mai fac de mancare.Azi de ex. sunt intr-o pana acuta.D`aia am si intrat sa vad cu ce mai hraniti copiii, poate-mi vine vreo idee, ca zau, m-am saturat cu mancarea asta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari