Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ambramireille's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2011
    Postari in forum
    47

Postare Pasarea hranei pentru bebe

Buna, sunt o mamica tare nehotarata sub urmatorul aspect: ce marca de blender sa achizitionez pentru pasarea hranei copilului: Braun sau Philips sau Moulinex ? sa fie vertical, sau unul compact ? Care e mai fiabil ? intrucat activitati in acest sens vor tot fi..... Deocamdata folosesc Braun-ul din dotare, sunt oarecum multumita...dar vreau si alte opinii. Asa ca apelez la armata mamicilor cu niscaiva experienta in domeniu, pentru consultanta, cu multumiri anticipate.

mischa2000
    Guest
    ai expus 3 firme care oricum sunt bune ...
    asa ... eu una il recomand pe cel vertical ... cred ca a fost cel mai util cadou primit vreodata.
    se manevreaza usor si e pentru cantitati mici. in plus il poti lua si in calatorii ... si se spala usor.

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Eu am Braun Multiquick; am luat blenderul cu mine cand am plecat de acasa. E destul de puternic dar e si usor de folosit; se spala foarte bine...

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Daca esti multumita de ceea ce ai deja,nu vad de ce ai face o alta investitie,copilul nu mananca toata viata pasat(chiar nu este indicat)!Doar daca nu esti multumita de cum marunteste carnita si legumele sau daca ai robot de bucatarie din ala mare care trebuie asamblat,spalat si dureaza prea mult sa faci asta in fiecare zi!
    Eu de exemplu am asa ceva(l-am cumparat inainte sa raman insarcinata): Mixer BOSCH MMR0801, cu vas, 400W, alb ,mie mi se pare ideal:mic,usor de spalat,munceste bine,il folosesc si la alte treburi:toaca legumele pt ciorba,merele pt placinta,nuca pt mucenici...

Acum Vlad e mare si nu ii mai pasez mancarica la mixer,din cauza asta ti-am spus ca nu merita investitia,il folosesti un an maxim si dupa aceea nu mai ai nevoie de el!Mai bine foloseste ce ai in casa deja!

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    Iar firma nu conteaza:braun,Philips,Moulinex...toate sunt bune!Toate sunt firme consacrate,produc aparate care isi fac treaba bine!Nu vorbim de firme chinezesti ale caror produse explodeaza dupa prima utilizare

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    eu am beaba baby cook - este si steamer si blender, si gatesc si pasez, sunt foarte multumita de el

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Eu am cumparat prima data pt pasarea mancaricii Anei Maria un blender PHILIPS (cu niste recipiente) pe care am dat o groaza de bani iar in 2-3 luni s-a ars motorasul, iar apoi am cumparat unul NO NAME mult mai simplu si l-am folosit mult si bine.
    Sper sa gasesti unul care sa te tina cat mai mult.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Eu am folosit un Braun vertical la ambii copii, este practic si rezistent.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    braun e cel mai bun.nu am avut eu,a avut o prietena si a fost foarte multumita.eu nu iam pasat mancarea.marul i lam ras cu razatoarea de sticla,iar restul i leam pasat cu furculita.carnea iam tocato marunt,si cam atat.si nu sa innecat niciodata,si a invatat sa mestece si mai repede.am auzit mamici ca sau plans de copilasii lor ca refuza bucatele din mancare,din cauza pasatului.bafta

Floricica Nou Venita ambramireille's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2011
    Postari in forum
    47
    fetelor va multumesc pentru proptitudine

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Si eu iti recomand cel vertical, firmele pe care le-ai enumerat tu sunt toate bune, dar eu am avut unul no name si a fost super ok, mai traieste si acum...dar nu il mai prea folosesc.Cel vertical e mai bun deoarece e usor de transportat, depozitat, spalat...si e ideal cand vrei sa pasezi cantitati mici....Dianei ii pasam de exemplu o jumate de mar cu o piersica si un piscot.....era excelent ca le pasam direct in bolul din care papa....nu mai foloseam si alte recipiente....in schimb la daca doresti sa pasezi cantitate mica printr-un robot mai mare, ramane mult pe peretii vasului, ceea ce inseamna o risipa inutila...de mancare, de energie la spalat vase ....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari