Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    Asa si fac, numai ca raman singura la masa. In weekend, cand suntem cu totii fura ceva si fuge. Doar cand este vreo masa festiva si sunt mai multi la masa, atunci sta, dar nu foarte mult, se plictiseste repede.

Floricica Nou Venita tama's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2006
    Postari in forum
    145
    buna,
    si noi avem probleme cu mancatul . Bianca la 3 ani si 5 lun are 11,5kg.
    Inainte sa ne mutam in arad, i-am facut toate analizele posbile in bucuresti si nu are nik.
    Dr. Stanciu de la budimex ne-a zis ca ea este sanatoasa, numai noi avem ceva la cap
    Analizele i le fac o data pe an si desi nu mananca prea mult, lapte daca bea o cana pe luna este f mult. Calciul este la limita superioara, fierul la fel. Desi nu mananca f mult, nu ne lipsesc ciorbele cu muuulte legume printre care broccoli si sfecla rosie.
    De stal masa ... nici vorba. de mai bine de 1 an mananca numai in camera. tre sa-i duc pe tava in camera, altfel nu mananca. am incercat sa o las nemancata, prefera sa moara de foame decat sa manance in bucatarie

mischa2000
    Guest
    Ohoho. . . . Nu credeam ca mai exista cineva in tara noastra cu un copil de greutatea fiicei mele. . .

Floricica Nou Venita maminuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2009
    Postari in forum
    2
    Fetelor,si eu am la usa o silfiduta. . Care dupa ce a implinit 4 ani. . S-a schimbat maxim in bine. Am ajuns sa papam 3 mese principale si doua de gustari. Deci. . Nu disperati! Daca copilul este sanatos,asta este important.

stefaniajohansson
    Guest
    Tama, e foarte bine sa manance cat mai mult broccoli, contine mult calciu si mult fier. Tocmai de asta arata atat de bine analizele;)

mischa2000
    Guest
    ca tot se vorbea pe undeva de borcanele ...
    pe la un an si ceva ... dupa "intarcarea" de borcanele ... in urma unor analize bubuiau toate in ea ... fe, ca ... si tot restul ...

stefaniajohansson
    Guest
    asta se intampla pentru ca borcanasele contin exact necesarul de vitamine si minerale samd pt copii, in functie de varsta lor:)

mischa2000
    Guest
    tztztz ... si cu gospodinele ce facem ...

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Am citit undeva un top 10 alimente necesare pentru copii, pentru dezvoltarea creierului, si printre ele era si fasolea. Vroiam sa intreb, voi le dati fasole? De la ce varsta le-ati dat? Eu nu le-am dat nici fasole nici varza pana acum, iar cea mica nici nu va primi prea curand, dar ma gandesc ca sara la 4 ani jumatate ar putea manca. In afara de asta si produse din ovaz, in rest le-am bifat pe celelalte. Ramane intrebarea mea: fasole le dati? Fasole boabe ma refer.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Nu am spus care sunt cele 10 alimente:
    somonul, ouale, untul de arahide, cereale integrale, ovazul si alimentele de ovaz, capsunele si fructele de padure, fasolea, legumele colorate, laptele si iaurtul, carnea slaba de vita.

mischa2000
    Guest
    in fasole mai baga bucatele de paine in seama ei ... boabele nu le agreaza ...
    ... varza ... din cand in cand maninca ciorba de varza dulce ... si ii place.
    varza calita ... doar a gustat ... nu ii dau.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari