Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    desi suntem mari avem 5 anisori avem o mare problema care se chiama ,,mancarea,,nu vrea sa incerce sub nici o forma feluri noi de mancare cand e vorba sa stam la masa o apuca plansul sunt tare curioasa voi v-ati confruntat cu aceasta problema.

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    SI baiaiatul meu face la fel desi este mai mare are aproape 8 ani nu vrea nici macar sa guste din altfel de mincare fata de ceia cei place lui trebuie tot timpu sa gatesc separat sau sa mincam si noi ceia cei place si lui pe linga asta este si foarte pretentios la felul cum arata mincarea in farfurie trebuie sarate bine din toate punctele de vedere culoare aspect etc.

Floricica Nou Venita stefyyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2008
    Postari in forum
    1
    baietelul meu de 3ani jumate face figuri la majoritatea mancarurilor.spune ca nui place dar el nici macar nu vrea sa guste iar daca machinui cu jocuri si cu figuri este suficient sa ia numai o gura ca peurma mananca tot.nu stiu cum as putea sa fac sa nu mai ma confrunt cu aceasta problema la fiecare masa.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    si eu patesc la fel cu fata mea are 5 ani jumatate nu mananca mai nimic nu ii place nici un fel de mancare nici nu stiu cu ce traieste trebuie sa ma gandesc in fiecare zi ce sa ii fac ca sa ii placa si ei.
    de exemplu azi dimineata la gradi nu a vrut sa manance a inceput sa planga ca ea nu vrea si ca atare sta nemancata pana la ora 12 cand ciuguleste ceva.
    efectiv nu am ce sa ii fac.

Floricica Nou Venita flo75's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2008
    Postari in forum
    162
    din fericire pentru mine nu avem astfel de probleme, doar mici moftulete, dar si oamenii mari au asa ca iertam si nu insistam

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    noi nu am avut probleme cu mancarea
    timeea a papat bine intotdeauna si a acceptat orice fel de mancare in afara de spanac
    asta numai de pe la 1 anu juamte ca pana atunci greu am inc si diversificarea ca o alaptam si nu vroia papa deloc
    nu o fortez sa manance ea cere cand ii e foame

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    Atunci esti o mama fericita ca nu trebuie sa te chinuii toata ziua cu ce ii mai dai sa manace la mine e un chin ca mereu trebuie sa ii fac doar ce vrea ea altfel se culca flamanda.

Floricica Nou Venita marilena7's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2008
    Postari in forum
    14
    Buna! Eu am doi baieti unul de 15 ani iar mezinul are 4 ani si 8 luni. Sincer nu am avut probleme mari cu mancarea, insa de mici i-am invatat sa manance legume (le-am spus ca vor deveni puternici,isteti...etc. si le dadeam tot felul de exemple...),branzeturi,borsuri,nu foarte multe prajeli si dulciuri moderat. Sucuri mai mult naturale(facute de mine)si ...am niste baieti sanatosi si frumosi. Va pup si va doresc mult succes .Marilena(30.03.1970) si puii ei: Tudor(20.02.1993) si George (28.07.2003)

Floricica Nou Venita pasagera's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    1
    Buna seara,sunt Cosmina si am un baietel de 9 ani, Catalin si avem probleme foarte serioase cu mancarea,nu ne place mai nimic si pierde in greutate,desi e foarte activ,ma intreb de unde are atata energie. Va rog frumos dati-mi un sfat.Nu stiu ce sa mai fac cu el. La cei 9 ani are 27 de kg (asta si in urma unei raceli serioase unde au fost vreo trei zile in care nu a mancat aproape nimic)

Floricica Nou Venita solsa80's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    84
    buna seara am si eu doi copii laviniea si claudiu dar cu laviniea am probleme la mincare poate imi puteti da un sfat ce pot face sa o pot face sa manince poate aveti alte metode de convingere

cristina elena
    Guest
    Solsa Lavinia are 5 anisori?
    Baiatul meu are 6 ani jumate si tot asa avem probleme cu mancarea. Am tot fost pe la doctori, i-am facut si analize cu gramada. Nu are probleme cu mancarea, are doar probleme cu anumite mancaruri
    Daca-i dau supa dulce cu galuscutze de gris, piure de cartofi cu snitel, paste fainoase in diferite combinatii si orez cu lapte e ok. Astea le mananca fara probleme, in rest nu vrea altceva.
    Cand fac alte mancaruri abia se atinge de ele.
    Mi-a spus doctorita de familie sa caut sa vad ce mancaruri ii plac si alea sa i le dau, alternand pe zile. Nu poti sa-l obligi cu ce nu-i place, mai mult rau faci.
    Si-i pun in farfurie mancarea sub diferite forme, mai fac sandwich-uri hazlii si reusim asa sa papam cate putin.
    "Sandwich hazliu" spun eu la felia de paine unsa (cel mai adesea cu unt, dar merge si cu pate de ficat) si ornata divers cu felii de ardei, gogosar, rosie, carne de pui felii, salam, ce mai aveti prin casa.
    Inventivitatea vine, numai sa-l vezi pe cel mic ca mananca.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari