Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta alina85a's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2009
    Postari in forum
    678

Copil mofturos la masa

Topicul este raspuns la articolul Copil mofturos la masa

doamne ca bine ar fi sa manance la pranz,in articol este mai mult accentuat ca copilul nu mananca seara,dar al meu nu mananca nimic toata ziua.in schimb bea iaurt si mult suc din pulpa si binenteles laptele.nu mananca deloc,poate o data la trei zile accepta sa manance o supica sau un pireu in rest nimic.de cate ori vede farfuria cu mancare refuza intoarce capul iar daca incerc sa insist plange,ma simt nevoita sa-l las iar la amiaza ii dau un suc de nevoie avand in vedere ca nu a mancat nimic.are 1 an si opt luni.

Floricica Nou Venita alix's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2009
    Postari in forum
    5
    nici al meu nu mananca de 2 ani de zile mancare gatita, mananca numai pateu si cateodata iaurt, in rest nimic si ma mir de unde are atata energie.

Floricica Nou Venita anca&cami's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    5
    eu am o fetita de 8 luni si ma cam chinui si eu cu ea cu mancarea , are toane cand mananca bine si orice ii dau si are toane cand nu mancanca nimic ca ii mancare ca is fructe , orice, si are si prostu obicei de a tine mancarea in gura si nu o inghite si o tine asa minute in sir ii groaznic.Medicu pediatru ma mai si bate la cap sa nu o las si sa o tin pana mancanca da ce pot sa fac cu ea daca nu inghite nu o pot forta ca plange rau si dupa aia vomita.

Floricica Nou Venita lory22's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2009
    Postari in forum
    22
    am o fetita de 2 anisori care este ffff mofturoasa.la fel ca si puii vostrii mananca cand are chef si ce vrea ea.este slabuta dar este sanatoasa si asta ma incurajeaza.copilul nu trebuie fortat sa manance depinde fiecare cum asimileaza si nu e o regula ca trebiue sa manance tot din farfurie...papa cat ii trebuie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari