Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Concurs: Veselie-n farfurie! Ne intrecem in cele mai haioase sandwich-uri!

Cand ai un copil mofturos la mancare, gustarile atractive si colorate, cu ingrediente sanatoase si deliciose sunt o solutie minunata!

Delaco si Copilul.ro te provoaca la concurs!

Pregateste cel mai vesel sandwich pentru copilul tau folosind una din cremele de branza de la Delaco, iar noi te premiem!

Ce trebuie sa faci?

Posteaza o fotografie, pe pagina noastra de Facebook sau in pagina din forum "Veselie-n farfurie!", cu un sandwich haios pregatit de tine folosind cremele de branza de la Delaco si te premiem!

Posteaza reteta ta si noi de premiem! Nu uita! Trebuie sa ne arati si dovada acestei experiente: imagini cu sandwich-urile preparate de tine! Mai multe retete de sandwich-uri haiose postate, mai multe sanse de castig!

Premii:

6 premii (prin tragere la sorti), fiecare constand in: o caserola de alimente, un DVD Disney Pixar si produse Delaco

Premiul special oferit de Delaco la sfarsitul campaniei: un set de cutite pentru branzeturi, o caserola de alimente, un DVD Disney Pixar, produse Delaco in valoare de 50 RON.

Perioada de participare 28 februarie – 21 martie

Mult succes!

Floricica Debutanta danilu's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2009
    Postari in forum
    830
    fotografie nu am. ar trebui doar sa pozez un borcanel de branzica 'ceva fin cu smantana'. noi amestecam continutul cu o banana pasata(cu furculita). iese ca o crema foarte gustoasa. cateodata punem amestecul inapoi in borcanel si papam direct din el. inlocuieste cu succes orice desert sau gustare. cred ca ar fi buna ca si crema pt prajituri...

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Citat Postat de danilu Vezi mesajul
    fotografie nu am. ar trebui doar sa pozez un borcanel de branzica 'ceva fin cu smantana'. noi amestecam continutul cu o banana pasata(cu furculita). iese ca o crema foarte gustoasa. cateodata punem amestecul inapoi in borcanel si papam direct din el. inlocuieste cu succes orice desert sau gustare. cred ca ar fi buna ca si crema pt prajituri...

Draga danilu,

Iti multumim pentru inscrierea in concursul nostru! Sunt sigura ca desertul creat de tine este delicios. Pentru a intra in cursa pentru premiu trebuie sa postezi o fotografie cu un sandwich haios pe care l-ai pregatit pentru copilul tau si in care ai folosit una dintre cremele de branza Delaco.

Mult succes in continuare!

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Acesta e sandwich-ul nostru de astazi,
    100_7263..jpg

contine: o felie de paine peste care am pus branzica "Ceva fin", dar din cauza faptului ca painea a fost calda, s-a cam topit , peste care am pus o felie de sunca, ce reprezinta fatza. Ochisorii sunt reprezentati de 2 feliute de castravete murat, gurita o felie de gogosar murat, iar parul cret, cascaval dat pe razatoare.
    Modificata de SilviaPopa; 04.03.2013 la 11:03:17.

Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Sa continui cu alt sandwich facut pt David cu branzica "Ceva fin" : hello kitty,
    100_7277..jpg

contine: o felie de paine decupata in forma hello kitty, peste care am pus branzica "Ceva fin", ochisorii sunt parte din tulpina de ceapa verde, mustatile codite de ceapa verde, iar fundita gogosar murat!
    Modificata de SilviaPopa; 04.03.2013 la 11:05:17.

Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Un purcelus gustos facut din sunculita si branzica "Ceva fin",
    100_7283..jpg

contine: o felie de paine decupata in forma de cap de purcel, peste care am pus branzica "Ceva fin", ratul si urechile sunt din sunca presata, iar ochii sunt sectiuni din tulpina de ceapa verde. Gura este o foaie de ceapa verde.
    Modificata de SilviaPopa; 04.03.2013 la 11:07:00.

Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Am incercat sa il fac pe Bucsa, nu stiu cat e de reusit, insa David l-a recunoscut si l-a savurat cu placere si asta ma bucura! :)))
    100_7281..jpg

contine: o felie de paine careia i-am lasat baza mai lata decat partea de sus, am uns-o cu branzica "Ceva fin", apoi am pus alta felie de paine decupata cu loc de ochi si gura. Ochii sunt sectiuni din tulpina de ceapa verde, dintii sunt feliute de cascaval, iar urechile bucatele de paine. In loc de capota este o coaja de paine.
    Modificata de SilviaPopa; 04.03.2013 la 11:08:58.

Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    O alta "opera" de-a mea , facuta cu cateva zile in urma, este un pestisor:
    100_7285..jpg

contine: o felie de paine taiata in forma de peste, am uns-o cu branzica "Ceva fin", capul, coada si aripioarele sunt felii de morcov, ochii sunt feliute de cascaval si sectiuni din tulpina de ceapa verde, iar solzii feliute de castravete murat, in cazul meu, insa este ft bine si cu castravete crud.
    Modificata de SilviaPopa; 04.03.2013 la 11:10:33.

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Draga SilviaPopa,

Sandwichurile tale sunt foarte haioase. Pentru a intra la tragerea la sorti trebuie sa ne prezinti sandwichurile care contin una dintre cremele de branza"Ceva fin".

Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Acum este in regula? multumesc de aprecieri!
    Modificata de SilviaPopa; 04.03.2013 la 11:11:09.

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    O primavara frumoasa va dorim.
    Azi am pregatit doi fluturasi veseli si deliciosi cu ceva fin, ciupercute din ridichi si masline.
    Pofta mare!

006..jpg

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari