Ultimele discutii din forum
    claudia73
    Guest
    Lasa-mi numarul de telefon pe privat si stabilim o vizita de "ciorbiceala". La noi ciorba e din 2 in 2 (adica fac din 2 in 2 zile si cateodata cate 2 tipuri, concomitent). Si, daca vrei acra, nu-i bai. Spui cu ce poftesti a fi acrita (lamaie, bors, zeama de varza, corcoduse)si se face. Ardeias iute, punem langa strachina ? Dar un bot de mamaliga ? Ceva smantana ?

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Cris..multam...haideti mai fetele ca nu mor de foame :))...haha...cine se m ofera??? dar m din Cta ca sa nu fac asa multe drumuri....:))
    Pupici gagici!

claudia73
    Guest
    Ok. S-a facut. Sa pui o lista cu ce bucate vrei la masa. La prajituri negociezi cu barbatul meu, el e cofetarul. Face o buturuga de te ingrasi instantaneu, numai ce te uiti la ea.

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    K..esti draguta...multumesc de invitatie...s-ar putea sa nu scapi de mine:))haha!

claudia73
    Guest
    Si daca esti cuminte, si mananci tot din farfurie, poate te ducem si la un gratar oltenesc (tipsie din disc), pe Valea Valsanului. Acu'-i verde (muntele, nu gratarul) de te dor ochii si susura raul.....cred c-asa e in Rai.

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    moamaaaaaaaaa! gratar de-ala oltenesc vreau si eu
    n-am avut ocazia vreodata pana acum sa degust asemenea bunatati, dar i s-a dus vestea...

hei, onita, daca ti-e mai usor sa ajungi la braila decat la pitesti fa-mi o vizita... mie mi-e drag sa gatesc ciorba (nu sa si mananc, dar asta-i alta poveste)

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Cris..multam...haideti mai fetele ca nu mor de foame :))...haha...cine se m ofera??? dar m din Cta ca sa nu fac asa multe drumuri....:))
    Pupici gagici!

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Am ametiot opiniile...:)) si se zice ca nu m poti modifica opinia....am postat de 2 ori un mesaj..unul mi-a si modificat opinia...:))...scuze...Claudia ma repet....cu bors te rog:))
    Ma duc la somn ca fac vraiste pe aici!

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    acum am vazut mesajul...noi suntem lesinati dupa ciorba de vacutza acrita cu zeama de varza,bors sau ceva lamaie...dar suntem cam departe de Constanta,din pacate!

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    si eu insist pt ciorbe, supe. la noi cel putin ajuta la usurarea tranzitului. Matei, baiatul cel mare chiar se constipa daca nu mananca ciorbica.

Floricica Nou Venita elenavalusescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2009
    Postari in forum
    5
    buna tuturor mamicilor,sunteti dragute foc dar bebeii.......nemaipomeniti,eu tot ancerc si sper sa si reusesc sa intru si eu an discutii sa ami apare pozele cu micutul meu ma puteti ajuta??discutiile voastre sunt super interesante si am si eu nevoie de sfaturi,am bebe mic de 4 luni si am 24 de ani,va salut pe toate din nou si poate se ofera cineva sa ami explice!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari