Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    new sunshine
    Guest
    Chiar daca le-am dat fetelor mele ciorbe si supe de cand erau mici cea mare a inceput de la o vreme sa o refuze cu desavarsire.Mananca la unele ciorbe ce e solid in ele la altele doar zeama.Deja ma gandesc sa renunt la ea si sa o las doar cu felul 2.Voi aveti astfel de probleme?Am crezut ca e doar o perioada si va trece dar deja dinainte de a se aseza la masa imi zice ca ea nu o mananca.

Floricica Cu Vechime babyonbord's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2007
    Postari in forum
    7.328
    buna ade...imi dau si eu cu parerea..ciorbe nu mank de cand sunt mika...niciodata nu mi-au placut ...poate o farfurie la 3 saptamani...ca insista a meu..da mai des nu...!
    succes cu fetitele sa pape ciorbitza k face bine!

new sunshine
    Guest
    Face bine sau e doar o vorba?Ai mica mai papa dar asta mare deloc nu vrea.Cred ca se ia dupa tatas-o.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Adela, nu stiu ce sa zic, nici eu nu am mancat ciorba nici supa deloc cand eram mica, un singur fel de supa imi placea (cu "gartene", adica niste paste facute in casa). Se rugau ai mei de mine sa pap, tot cu farfuria erau dupa mine, au incercat si cu promisiuni, si cu amenintari(fara desert) si cu "vai ce bun e, uite cat papam noi" si nu au reusit decat sa imi dezvolte o aversiune fata de tot ce era mancare lichida in afara de lapte. Abia pe sarcina si alaptare am inceput sa mananc mai multe supe si ciorbe, probabil din nevoia de lichide...

Daca nu ar vrea sa pape fructe ai avea de ce sa-ti faci probleme, dar de zeama aia nu cred ca au atata nevoie. Daca le lasi in pace e mai bine, ca poate vin si cer cand va vad pe voi ca mancati. Sotul meu mananca intotdeauna ciorba sau supa la felul 2, ca el zice ca nu functioneaza cu zeama chiora, aia e buna numai la mahmureala

Membru inregistrat la
    19.10.2007
    Postari in forum
    7.328
    poi din cate stiu eu face bine....mai ales la stomacel nu?
    eu cateodata dureri groaznice de stomac...si asta pt ca nu mank ciorbitze si supe...decat uscaturi...!

new sunshine
    Guest
    Eu cand am venit aici eram obisnuita de acasa cu ciorba in fiecare zi .Astia ciorba nimic.Tot asa credeam si eu ca o sa am probleme cu stomacul dar totul a fost bine.Cred ca o las balta cu ciorba si cu Tia ca ma dispera rau cum se joaca cu ea.

Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    silrox, tot asa manac si eu si barbatu-meu, si nu am avut niciodata probleme nici cu stomacu' nici cu digestia, nici dureri, numic :) Nu cred ca neplacerile tale au neaparat vreo legatura cu zeama sau lipsa ei :)

new sunshine
    Guest
    Exact asta vroiam si eu sa aflu daca voi credeti ca pot fi prbleme din cauza ca nu mancam ciorbe?

Membru inregistrat la
    19.10.2007
    Postari in forum
    7.328
    cu digestia nu am nici eu nici un fel de problema...in schimb cu stomacu..

Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Daca afli sa ne spui si noua, ca eu pana acum nu le-am inteles rostu':) Cand e atata papa bun pe lume...si apa sa ne hidratam...

Mi-e groaza pe cand mai creste asta mica, ca va trebui sa mancam cu ea...Ca altfel o sa-si puna intrebari, noi de ce papam sa si ei ii dam altfel :(

claudia73
    Guest
    Sper sa nu dati cu pietre(sau bolovani) dar, noi suntem pro ciorbe. Au rolul si rostul lor intr-o alimentatie sanatoasa.

+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari