Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita jupiter's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2004
    Postari in forum
    2

Postare Taberele pentru copii, intre adevar si fictiune

Sunt taberele pentru copii bune sau rele?

Floricica Nou Venita jupiter's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2004
    Postari in forum
    2
    As vrea sa aflu parerile celorlalti despre tabere. Nu de alta dar experientele prin care am trecut nu sunt imbucuratoare.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Si eu sunt curioasa sa aflu. Deocamdata nu sunt de varsta de mers in tabere, dar mi-ar placea sa am unde sa le trimit cand vor creste. Din ce mi se pare mie, in Romania taberele sunt fie pe stilul vechi, de dinainte de revolutie, fara prea mare organizare, doar cazare si masa si eventual o discoteca, tabere unde probabil si cladirile, cantinele, sunt aceleasi ca inainte de 89, doar cu un strat nou de vopsea pe ele, si instructorii si activitatile sunt tot aceleasi.... si alt fel de tabere, cred ca deja exista, cu tematica. Stiu eu, ceva de genul: tabara centrata pe olarit, pictura, sau pe teme medievale, sau activitati sportive. Aici ma astept sa gasesc alta mentalitate, si alta grija fata de copii, si niste activitati organizate in care sa se implice copii, nu doar un loc unde ii trimit pe perioada verii cand eu am servici de exemplu (nu e cazul meu deocamdata).
    Deci da, m-ar interesa astfel de tabere, al doilea tip de tabere.

mischa2000
    Guest
    Adventure CAMPS - tabere pentru copii
    mi se pare interesant ...

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Da, la asa ceva ma gandeam eu.
    Chiar foarte fain, toate activitatile alea montane, explorarile, escaladarile. Chiar super.
    Modificata de yuxi; 29.07.2010 la 18:29:33.

Floricica Debutanta tomitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    630
    Camp Starlight - A Premier Summer Camp, Pennsylvania, USA
    ca sa va delectati cu ceva care m-a lasat masca:)Am si acum nostalgia acestei tabere din USA...pacat ca nu exista asa ceva si pentru copii din Romania, la cate peisaje minuate avem.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari