Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

CONCURS: Carti de-o schioapa de la Carturesti!

Copilul.ro si Carturesti.ro te invita la CONCURS!

Incurajeaza-ti prichindelul sa devina propriul erou, aducand aproape de el carti minunate! Spune-ne si noua ce carte te-ai gandit sa-i citesti sau sa-i recomanzi sa citeasca in urmatoarea perioada si esti astfel inscris/inscrisa in concursul nostru.

Premii:
    2 premii a cate 2 "carti de-o schioapa": "Povestea lui Harap-Alb" si "Fat-Frumos din lacrima"

Copiii afla din basme cum ca eroii lor cresc intr-un an cat altii in zece. In lumea in care totul este posibil, adica in carti, cei mici descopera, se joaca si invata in cel mai firesc mod. Atat de bine incat mintea lor chiar creste intr-un an cat a altora in zece.

Cand spunem „carti de-o schioapa” nu ne gandim la dictionare, ci la piticii carora le sunt adresate. Si, pentru a-i intelege mai bine, ne amintim ce ne placea noua cand eram copii. "Cartile de-o schioapa" cuprind lumi nemarginite, in care totul e posbil. De la Povestea lui Harap-Alb la Micul print, de la Zana Zorilor la Frumoasa si bestia, de la Tom Sawyer la Harry Potter si de la Insula Misterioasa la Jurnalul unui pusti, ele ascund comori pe care orice copil s-ar bucura sa le descopere.

Campania "Carti de-o schioapa" este dedicata micilor cititori si se desfasoara intre 19 mai si 30 iunie pe Carturesti.ro. In acest interval puteti achizitiona toate titlurile din oferta de carti pentru copii si multe jucarii cu o reducere de 20%.

Consultati "Cartile de-o schioapa" de pe Carturesti.ro.

Perioada de desfasurare: 31 mai – 14 iunie 2012.

Mult succes tuturor!

Floricica Nou Venita denisapedros's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2008
    Postari in forum
    126
    Atlasul lumii pentru tinerii exploratori.... ptr ca ai mei copii sunt incantati cand descopera lucruri noi...din toata lumea

Floricica Nou Venita lory000's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2011
    Postari in forum
    8
    baietelul meu are abia 1 an si 4 luni asa ca mai dureaza pana o sa citeasca el, pana atunci ii citeste mami din carticica lui de povesti in fiecare seara.

Floricica Nou Venita florentina2610's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2011
    Postari in forum
    2
    carti puzzle pentru ca in ele gaseste deopotriva si puzzle-urile atat de indragite si povestioare

Floricica Nou Venita AMA_2011's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2012
    Postari in forum
    2
    M-am gandit sa-i citesc povestea lui "Tom Degetel".

Floricica Nou Venita rodicamirica's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2010
    Postari in forum
    44
    m-am gandit sa-i citesc Cronicile din Narnia...

Floricica Nou Venita iulia400's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2012
    Postari in forum
    1
    Amintiri din copilarie si Cuore

Floricica Nou Venita eusitata's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2010
    Postari in forum
    15

CONCURS: Carti de-o schioapa de la Carturesti!

Lui Rares ii place foarte mult povestea celor trei purcelusi, dar pe viitor eu m-am gandit la Neghinita.

Floricica Avansata nicomaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    1.690
    povestea lui "Tom Degetel!!!!!!!!

Floricica Nou Venita ionnela_22's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2012
    Postari in forum
    41
    "Povestea lui Harap-Alb" si "Fat-Frumos din lacrima", baietelul meu desi are numai 3 ani si 3 luni, e nevoie sa-i citesc eu povestile si el este foarte ascultator, uneori urmareste randul cu degetelul .
    Modificata de ionnela_22; 31.05.2012 la 15:48:28.

Floricica Nou Venita georgianabebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2008
    Postari in forum
    11
    ursul pacalit de vulpe ne place asa tare incat stie sa o recite ca pe o poezie.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari