Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de mischaela2000 Vezi mesajul
    gata ... in sfarsit am gasit cursul de dans perfect pentru ea ...
    nu mai e balet ... ci dansuri de societate ... cu copii pe marimea ei ...
    de dou aori pe saptamana, si azi dupa prima zi ... nu am primit reclamatii ...
    e de bine ...
    Bafta in cazul asta.

Intradevar dansul sportiv, tenisul sunt toate activitati antrenante si pline de tehnica, asa ca dezzvolta mult capacitatea de concentrare si mai ales motricitatea.

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Fiu-meu a inceput cursuri de inot pe la 7 ani. N-am putut sa-l dau mai repede fiindca a avut probleme cu urechile, a avut tuburi in urechi, ceea ce a insemna interdictie de a-si baga capul sub apa. Cam in 2 ani a terminat toate nivelele de inot ce se predau aici, iar pe la 9 ani l-am inscris in clubul acvatic al orasului. De anul trecut din Nov face inot competitiv.
    Paralel cu inotul face karate, tot de la 7 ani.
    A mai facut ceva cursuri de pian, dar ne-am lasat pagubasi, iar acum, de cand ne-am luat pian m-a luat pe mine de profesoara.
    A mai fost la cursuri de chitara, dar parca tot Guitar Hero e mai interesant.
    A fost si la cursuri de desen, si se pare ca are talent, fiindca deseneaza frumos.
    Momentan ne axam pe inot si karate.

Floricica Nou Venita madalinamunteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2009
    Postari in forum
    54
    Pe Gabi, (are 6 ani) am dus-o de luna aceasta la patinaj. Face la patinoarul cel nou din Brasov cu o instructoare foarte buna si ii place foarte mult. Nu vrem decat sa invete sa se miste si nu ne asteptam la performante.

De la anul vrem sa incercam si ceva dansuri daca s-o putea pt ca intram la scoala. Mai vedem

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    buna! fie-mea la gradi face dansuri si ii place foarte mult...azi pe ploaia asta nici nu a vrut sa auda de stat acasa:)

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de madalinamunteanu Vezi mesajul
    Pe Gabi, (are 6 ani) am dus-o de luna aceasta la patinaj. Face la patinoarul cel nou din Brasov cu o instructoare foarte buna si ii place foarte mult. Nu vrem decat sa invete sa se miste si nu ne asteptam la performante.

De la anul vrem sa incercam si ceva dansuri daca s-o putea pt ca intram la scoala. Mai vedem
    Daca tot veni vorba de sporturi de iarna, ce parere aveti de piticii pusi pe schiuri la varste fragede, sunt tare dulci dar e sigur pentru ei? Eu sunt o fricoasa, nu stiu dacas voi avea curajul sa schiez vreodata dar ei sunt unii chiar f buni, desi abia se tin pe picioruse.

mischa2000
    Guest
    intr etimp amrenuntat la cursul de dans.
    la urmatoare sedinta ... cand am vrut sa o duc era palida rau.
    in fin eam convins- si am intrat in clasa cu ea ... ca sa gasesc ce ... atmosfera de teroare ...
    muzica in surdina, nu avea voie sa zboare nici musca, nu vorbi, nu rade, nu misca ... etc ...
    ...
    ce sa mai zic ... asta e ... nu toata lumea stie sa lucreze cu copii ...

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Noi am fost la cursuri de balet, de dans, doi ani la rand am fost la inot pe timpul verii, si dintre toate, de cursurile de inot am fost cea mai multumita, mi s-au parut cele mai utile si cele care au dat cele mai bune rezultate.
    Si la ski vrem sa mergem anul asta, e deja a treia iarna cand vom merge, si vreau sa incerce si cea mica. Sara deja la 3 ani si putin era pe schiuri, dar a fost totul absolut safe, a avut un instructor foarte bun, iar anul trecut mergea singura.
    Eu zic ca depinde de temperamentul copilului, ale mele de exemplu n-ar avea rabdare sa ia lectii de pian sau vioara, sau muzica in general, si nici cu pictura si desenul nu prea le au. In schimb sunt foarte receptive la activitatile sportive, care implica miscare.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Silviu e departe de varsta cursurilor, dar eu ma gandesc serios la un curs de fotografie. La palatul Copiilor in Piatra am inteles ca exista asa ceva. Daca il dau la chestii extrascolare, il voi da acolo, si eventual la o limba straina (de ex, germana, pe care eu nu as putea sa i-o predau, pt ca nu o stiu). Dar asta depinde si de preferintele lui. Canderam mica, m-am inscris singura la pictura si la cenaclu literar, la Palatul copiilor, si au fost dintre cele mai frumoase clipe ale copilariei mele.riei mele Daca nu ii place ceva, in nici un caz nu voi insista; daca ii place, il voi sustine cat pot eu de mult. ai mei m-au dat la pian 4 ani cand eram mica, si l-am urat- a fost cosmarul copilariei mele.

Floricica Nou Venita masini's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2009
    Postari in forum
    4
    Dragi mamici, nu uitati ca pentru o dezvoltare corespunzatoare copilul trebuie sa aiba contact permanent cu natura si sportul. In felul asta creste armonios si dezvolta o imunitate crescuta. NU il cocolositi si scoateti-l afara cat mai mult timp. Jocul cu masinile si papusile trebuie amanate. Contactul copilului cu mediul este foarte important in primii ani de viata.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Copilul nostru face Shotokan traditional de cateva luni bune. La inceput a fost mai greu. Acum merge mult mai bine.Am indrumat-o spre acest sport din mai multe considerente: de sanatate ( pt. educarea respiratiei), de disciplina ( e un sport care necesita rabdare, exercitiu, asadar o autocizelare care va veni, fireste, cu timpul). va fi un sport pe viata, asta e clar, pe care il va practica si fara a mai merge la antrenamente ( dar asta dupa ani buni).

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Citat Postat de Villi Vezi mesajul
    Copilul nostru face Shotokan traditional de cateva luni bune.... va fi un sport pe viata, asta e clar,...
    Cum poti sa fi atat de sigura ca va fi un sport pe viata?
    Copilul meu face karate de 5 ani de zile si inot de 4 ani, insa nu m-as hazarda nici macar o secunda sa afirm ca vor fi pe viata. Multe se pot schimba pe parcurs.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari