Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita taticool's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2013
    Postari in forum
    16

Cum sa-i faci o coada fetitei tale in mai putin de 1 minut?

Eu sunt tata de baiat si sunt mandru tare dar si multumit ca nu trebuie sa ma confrunt cu problemele pe care le intampina colegii mei, tatici de fete, mai ales cand vine vorba de coafura. Pe cuvant de onoare ca sunt absolut ingroziti la gandul ca trebuie sa aranjeze parul fiicelor lor. Se pare ca fetitele din ziua de azi sunt foarte pretentioase cand vine vorba de...par si vor coafura aia pe care stie numai mami sa o faca.

O solutie pentru diminetile cand parul fiicei voastre nu va asculta puteti vedea aici:

http://shechive.files.wordpress.com/...if?w=426&h=274

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    LOL. Specific tatilor. Ca sa nu mai spun ca in afara de prins parul copilului, tatii nici nu prea stiu sa ii imbrace, nu au nici cel mai mic simt artistic sau estetic cand vine vorba de asortat haine si stiluri. Cand era Denisa la gradinita, a dus-o sotul intr-o dimineata, era iarna si avea dresuri groase sub pantaloni. In loc sa dea jos dresul si sa puna la loc pantalonii, a scos pantalonii si a lasat-o doar in dres si bluza, ca nu stiam ce patise copilul cand l-am luat de la pranz de era imbracata asa.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Supeeer misto filmuletul..si foarte util in multe cazuri..Roxi eu te contrazic sotul meu este un ajutor nepretuit m-a ajutat din prima zi cu fetita..el schimba pampersi,o spala,schimba etc...asa ca exista si astfel de barbati eu nu as fi asa dura sa "condamn" toata natia barbateasca ))))

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Cryssa, ma contrazici degeaba, ca eu nu am spus ca sotul nu ma ajuta, ca nu ii spala, ca nu le schimba pampersul cand erau mici sau ca nu le da de mancare. Eu doar am spus ca nu le are cu asortatul si combinatul hainelor si nu stie ca o fusta eleganta nu merge cu o bluza sport si adidasi, de exemplu.

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Si sotul meu are mari probleme mai ales cand vine vorba de par, de obicei cand trebuie sa le duca el pe fete la gradi si trebuie sa le prinda parul le ia peria si elasticele si le roaga pe educatoare sa le faca codite.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Pe mine ma ajuta tata la codite si restul se pricepe plus ca fetitei ii place sa i se faca ,,freza,, ii place asa de mult ca ar sta si o ora doar sa ii aranjez parul.

Floricica Nou Venita mikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    157
    funny video-ul...dar nu cred ca as apela la solutia aceea.sotul se descurca foarte bine la imbracatul si aranjatul fetelor,insa nu stie sa faca codite impletite sau chestii mai sofisticate...

de exemplu cand vine seara de baie pe cap,cand o termin pe cea mare,sotul ii usuca parul si il piaptana,in timp ce eu ii fac baie mezinei...

sunt multumita de ajutorul lui,chiar daca nu le face codite impletite si doar il prinde in coada sau il lasa desfacut...insa isi da silinta si le ingrijeste...

Floricica Nou Venita cuculea's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2014
    Postari in forum
    22
    Coda aia o puteai face si fara aspirator, in tot atata timp...hai poate cateva secunde mai mult.

P.S. Sunt tata de fata si sunt extrem de fericit, nu asi da-o pe un baiat pentru nimic in lume, mi se pare mult mai cool sa ai fata decat baiat...normal, doar e a mea ....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari