Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita taticool's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2013
    Postari in forum
    16

Ce ati face daca v-ar suprinde copilul facand sex?

Nu mi s-a intamplat, dar recunosc ca sunt stresat! Avem un apartament cu 2 camere si un copil maricel. M-am tot gandit ca posibilitatea ca acest lucru sa se intample este mare si cum ar trebui sa reactionam. Ne luam tot felul de masuri de siguranta, cu toate asta nu pot sa nu ma intreb care este varianta corecta de abordare a acestei probleme. Voi ce ati facut (daca vi s-a intamplat) sau ce ati face (daca vi s-ar intampla)?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Pe bune? N-ai auzit de cheie la dormitor? Esti tare!
    Ce-i drept, eu si sor-mea am intrat odata peste unchiu-meu si matusa-mea, intr-o dimineata, dar asta pentru ca ei credeau ca fiind destul de mari (in clasa a VII-a eram eu!!!!!), avem prezenta de spirit sa batem la usa mai intai (!!!logic!!!) si apoi sa intram, asa ca nu au mai incuiat usa. Numai ca noi nu am avut nici prezenta de spirit, nici rusine, pe care le-am dobandit incepand cu momentul acela, datorita reactiei lor ulterioare..

P.S. Zambaretii reprezinta in mare, reactiile lor ulterioare.. Asa, ca idee..

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Deci, lock the door, man!! Este cel mai sigur. Garantat, fara batai de cap!!

sadia
    Guest
    Cheie pe usa.....nu mi sa intamplat.Dar se poate.....ai dreptate...al meu e inca mic.....dar nu m-am gandit la asta.

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    Hmmm... nu stiu ce sa zic: citisem undeva ca atunci cand se intampla un astfel de eveniment este indicat sa nu te pierzi cu firea, sa va acoperiti in primul rand cu ceva si sa-i explici cu un ton prietenesc ca mami si tati au un moment de intimitate pt ca se iubesc foarte mult si ca ar trebui ca el sa se duca in camera lui si desigur sa-i explicati ca cel mai ok ar fi ca intai sa bata la usa si mai apoi sa intre daca i se permite acest lucru. De explicat fenomenul in sine nu cred ca e indicat mai ales ca e inca mic copilul, la 5 anisori ai lui. Sau cel mai bine e sa va asigurati ca doarme si de ce nu ca o masura de siguranta sa incuiati usa. :)
    Modificata de MOTANIK_23; 22.03.2013 la 13:20:12.

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    He he, mie chiar mi s-a intamplat asta. Din fericire si eu si sotul eram sub plapuma, asa ca copilu' n-a vazut nimic. Nu ne-am panicat absolut deloc ca altfel riscam tirada de intrebari. Ne-am prefacut ca purtam o discutie importanta si asta i-am si spus copilului: sa ma astepte in camera lui, ca mami vine la el dupa ce termina discutia cu tati.
    Era prima casa in care ne mutasem, si cum era nou construita, builderul pusese la toate dormitoarele usi standard, fara posibilitatea de blocare. Acela a fost momentul in care am invatat copilul sa bata la usa cand vrea sa intre in dormitorul parintilor. Bineinteles ca intre timp am instalat alta broasca sa putem bloca usa noastra
    Acum cand intra la noi in dormitor si eu cu sotul suntem intinsi in pat, sub plapuma, ne intreaba "are you guys having sex?"

Floricica Nou Venita Fridaski's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2013
    Postari in forum
    1
    cel mai bun de a bloca ușa :)
    Copilul trebuie să învețe să bată :)
    Modificata de Fridaski; 25.10.2013 la 10:25:27.

Floricica Nou Venita eftimye's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2013
    Postari in forum
    9
    cand sunt mai mari nu este problema cu usa inchisa cu cheia. problema este cand sunt mici si apasa pe clanta, nu se deschide incep sa planga, de iti trece tot cheful! :)))
    deci solutia este cheia! cu cat sunt mai mari, cu atat iti revine mai repede dreptul la intimitate.

Floricica Nou Venita Freevy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2014
    Postari in forum
    1
    Cum au mai spus si altii: incuiati usa daca nu vreti sa va vada copilul in ...actiune !

Floricica Nou Venita states's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2015
    Postari in forum
    1
    Incuiat usa camerei este sfatul cel mai bun...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari