Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alecsseflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2015
    Postari in forum
    10
    Eu am luat ceva supliment naturist folixin pt ca imi cadea parul si m-a ajutat. Depinde mult si de ceea ce facem noi, ceea ce mancam sau cum ne comportam.Degeaba luam produse naturale, daca ne stresam, mancam ce nu trebuie, bem alcool si fumam.

Floricica Nou Venita ioana_v2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2011
    Postari in forum
    22
    Eu am luat un tratament din Vitex agnus castus (popular o cheama Mielarea), care reglează natural dezechilibrul hormonal. Dar intr-un medicament nemtesc, cu studii clinice si ceva ani in spate de cand se adminstreaza la recomandarea medicului. Se numeste Femicur si e si la noi in farmacii (nu in plafare). Si mi-a mers tare bine cu el

Floricica Nou Venita c_paun's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    11
    Pentru copilasi si bunici, intotdeauna tratamentele din plante sunt de preferat de prima intentie sau atunci cand este vorba de un tratament de lunga durata. La nemti asta e lege in cabinetele medicale. Cateva dintre tratamentele lor, standardizate si cu efectele sutdiate de studii clinice de zeci de ani sunt si in farmaciile noastre: uitati aici, din echinaceea, cohoshul negru lemn dlce, scoarta de stejar....Home - 3F PlantaMed

Floricica Nou Venita licius's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2015
    Postari in forum
    35
    Citat Postat de alecsseflo Vezi mesajul
    Eu am luat ceva supliment naturist folixin pt ca imi cadea parul si m-a ajutat. Depinde mult si de ceea ce facem noi, ceea ce mancam sau cum ne comportam.Degeaba luam produse naturale, daca ne stresam, mancam ce nu trebuie, bem alcool si fumam.

Pentru un fir de par mai puternic o solutie foarte buna e si un tratament cu produse din plante care au in componenta ingredienti naturali ce pot fi benefici pentru sanatatea intregului organism.

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!