Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Larya,

pot zice că te înțeleg foarte bine, doar că nu prea sunt de acord să insiști așa tare cu această relație. Dacă nu te tratează așa cum vrei și cum meriți, n-are rost să mai pierzi timp cu acest bărbat, nici măcar de dragul copilului. Sunt bărbați o grămadă și ai rămâne surprinsă să constați că unii te-ar trata ca pe o prințesă. Vei suferi la început, dar apoi îți vei da seama că ai luat cea mai bună decizie. Și eu trec prin stări de genul ăsta și într-adevăr, e greu, dar e grea viața de femeie și nu mulți bărbați știu să ne aprecieze.

Și eu stau cu prietenul meu de dragul fetiței și nu este deloc plăcut, crede-mă! După ce 9 luni de zile mi-a tocat nervii cum a vrut el și până la urmă ne-am despărțit, atunci când am născut fetița care semăna leit cu el, cred că a revenit la sentimente mai bune și a vrut s-o creștem împreună. Am făcut greșeala de am trecut-o pe numele lui și ne-am mutat la părinții lui. O altă greșeală pentru că intimitate nu avem, ca să-i spun vreo două trebuie să mergem să ne plimbăm, altfel nu se poate și nu mai zic că e cocoloșit de mama lui până peste poate, așa că nu mă văd "suflându-i în borș" toată viața, așa cum face ea. O fi normal pentru ea, ca mamă, dar pentru mine nu e pentru că nici el nu m-a menajat în nici un fel și nu merită. Nu ne înțelegem mai deloc și de asta n-am fost de acord să facem marele pas, adică să ne căsătorim. Faptul că e mai aerian, că nu se implică mai deloc în creșterea fetiței și chiar din cauză că dormim separat, îmi taie cheful de viață și mă gândesc serios că mi-ar fi mai bine singură cu fetița mea. Dacă îi zic că îmi iau fata și plec, dacă nu încearcă măcar să se schimbe, îmi zice să nu-l mai ameninț cu asta și că el o să-mi ia mie fata.. Este oribil! Chiar stau și mă întreb dacă mai simt ceva pentru el sau dacă are rost să mă sacrific și mai tare de-atât.. Nu știu dacă fetița o să fie fericită când ne va auzi certându-ne mereu...deși i-am zis că nu vreau ceartă în preajma fetiței, mă îndoiesc că ne vom abține. Are darul de a mă termina psihic.

Sper că totul este ok cu voi acum.

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita bulinutza1992's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2010
    Postari in forum
    173
    Albastrica iti doresc multa intelepciune sa poti sa iei decizia corecta pt tine in primul rand si apoi pt fetita ta!Un barbat mamos dupa parerea mea e"stricat" si la varsta asta n-o sa-l mai poti sa-l schimbi mai ales daca el nu t ajuta!

Floricica Nou Venita bogdanreal's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2011
    Postari in forum
    2
    Buna mamicilor,

Scuze ca ma bag in forumul mamicilor dar intr-un fel sunt si eu un fel de ''mamica'' :)

Sunt Bogdan ,am 33 ani si doi ingerasi Alex (7 ani) si David (2 ani), de aproape 3 luni suntem singuri ,sotia a hotarat ca dupa 11 ani de casnicie nu mai poate traii asa si ne-a parasit(cred ca este in strainatate ) !
    Probabil veti zice ca a plecat din cauza greutatilor si a neajunsurilor dar va inselati : aveam cam tot ce ne trebuia nici mult nici putin : un apartament ,o masina(a ei ) eu am una de serviciu, concedii in fiecare an si multe altele !
    Pe plan sentimental eu credeam ca este ok dar se pare ca m-am inselat niciodata nu voi intelege femeile ,poate nu i-am acordat destula atentie (am 2 joburi) am un program de la 08-18 dar incercam ca in wekend sa ma revansez fata de ea si copii ,a si am uitat de bona pentru ala mic care statea 5 ore in fiecare zi ca sa aiba si ea timpul ei liber insa se pare ca a avut prea mult timp liber !
    Cred ca am scris incoerent este prima data in lunile astea cand incerc sa socializez si sa imi spun oful in fata atator straini ,poate nu straini de cauza sunt sigur ca mai sunt multi ca mine sau nu ?

Floricica Senior rally's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Citat Postat de bogdanreal Vezi mesajul
    Buna mamicilor,

Scuze ca ma bag in forumul mamicilor dar intr-un fel sunt si eu un fel de ''mamica'' :)

Sunt Bogdan ,am 33 ani si doi ingerasi Alex (7 ani) si David (2 ani), de aproape 3 luni suntem singuri ,sotia a hotarat ca dupa 11 ani de casnicie nu mai poate traii asa si ne-a parasit(cred ca este in strainatate ) !
    Probabil veti zice ca a plecat din cauza greutatilor si a neajunsurilor dar va inselati : aveam cam tot ce ne trebuia nici mult nici putin : un apartament ,o masina(a ei ) eu am una de serviciu, concedii in fiecare an si multe altele !
    Pe plan sentimental eu credeam ca este ok dar se pare ca m-am inselat niciodata nu voi intelege femeile ,poate nu i-am acordat destula atentie (am 2 joburi) am un program de la 08-18 dar incercam ca in wekend sa ma revansez fata de ea si copii ,a si am uitat de bona pentru ala mic care statea 5 ore in fiecare zi ca sa aiba si ea timpul ei liber insa se pare ca a avut prea mult timp liber !
    Cred ca am scris incoerent este prima data in lunile astea cand incerc sa socializez si sa imi spun oful in fata atator straini ,poate nu straini de cauza sunt sigur ca mai sunt multi ca mine sau nu ?
    Bine ai venit pe forum!

Oauu, ce poveste, de obicei se intampla invers...
    Cred ca sotia ta ori s-a plictisit de viata de familie si vrea noi experiente si provocari, ori si-a gasit deja pe altcineva.
    Sa stii ca si sotul meu lucreaza mult mai mult decat mine, de la 8 dimineata la 8 seara, dar cum altfel ne-am putea plati facturile la casa in constructie sau vacantele? Nu m-am gandit niciodata sa-l parasesc, chiar daca n-am nici macar o ora(nu 5) doar pt. mine.

Floricica Nou Venita sabinap's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    55
    ma surprind atat de mult povestile voastre,eu nu pot sa dau nici un "sfat"pt ca deocamdata am o fam frumoasa de care ma bucur zi de zi........eu nu muncesc pt ca am fetita mica doar de 2 ani si 5 luni astept sa faca trei sa poata merge la gradi sa fiu sigura ca am timp pt toate....timp doar pt mine?nu prea am dar sunt fericita cand toti membrii fam(trei la nr)vin si ma i-au in brate si imi ofera un pupic.......de sot ce sa spun?e minunat (din punctul meu de vedere)ma ajuta in absolut orice atunci cand are timp..........suntem uniti si dependenti unul de altul toti patru....

Floricica Nou Venita bogdanreal's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2011
    Postari in forum
    2
    Citat Postat de rally Vezi mesajul
    Bine ai venit pe forum!

Oauu, ce poveste, de obicei se intampla invers...
    Cred ca sotia ta ori s-a plictisit de viata de familie si vrea noi experiente si provocari, ori si-a gasit deja pe altcineva.
    Sa stii ca si sotul meu lucreaza mult mai mult decat mine, de la 8 dimineata la 8 seara, dar cum altfel ne-am putea plati facturile la casa in constructie sau vacantele? Nu m-am gandit niciodata sa-l parasesc, chiar daca n-am nici macar o ora(nu 5) doar pt. mine.

Bine v-am gasit !!!

Da ce pot spune e posibil sa isi fi gasit pe altcineva ,acum totul mi se pare posibil

Floricica Nou Venita cristinutza26's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2011
    Postari in forum
    2
    buna.imi pare rau pt ceea ce ti se intampla dar cand se ajunge la monotonie si distantzare mai bn incearca sa-l faci sa sufere el prin vb frumoase.daca tu cand ne-ai zis povestea ta ai zis ca el mai are pe cineva ,nu e bn deloc si inka ceva o relatie ,o casnicie,o prietenie se bazeaza pe incredere ,pe respect ceea ce la voi nu prea exista din zisele tale mentionate mai sus.iti zic un lucru el sta cu tine din obisnuinta nu ca te iubeste ca daca te iubea te respecta si lupta pt casnicia voastra.eu iti urez multa sanatate tie si copilului tau si incearca sa fii puternica!

Floricica Nou Venita cristinutza26's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2011
    Postari in forum
    2
    eu am o relatie de 6 ani dupa 2 ani au inceput certuri dese intre noi,eu pot zice ca am fost inselata de el foarte mult,relaria noastra a inceput de la 17 ani avand amandoi aceeasi varsta,n-am renuntat la relatie ca il iubeam si il iubesc,increderea pe care o aveam in el o perioada o pierdusem dar tot timpul cand gresea ma cauta cu toate ca poate umbla si cu altele,cand eram mai mica eram foarte impulsiva si am avut de pierdut prin asta,daca nu-l caut eu ma cauta el,trebuia sa am un copil cu el dar eram in perioada aceea cand ne certam cam des si am zis in felul urmator mai bine nu fac copilul decat sa sufar si eu si copilul,ca barbatul acum poate fi si peste o zi sa numai fie nimik intre 2 persoane.am facut o alegere buna m-a vazut cu anumite persoane devenea gelos si este gelos este in stare sa faca multe pt mine,cu toate ca am trecut prin multe cu el el tot cu mine sta ca a observat in ultimii 2 ani ca i-am redat libertate l-am lasat sa faca ce dorea ,in momentul de fata daca as pune o fata sa-l sune si sa se intalneasca cu ea garantez eu ca nu se intalneste cu ea pt ca a ajuns la saturatie avand in vedere ca a vagabontit mult si a facut multe,tot la mine sa intors si mi-a zis multe lucruri cu regrete si stiu ca n-ar mai fi in stare sa ma mai insele si intre noi exista multa comunikare.poate tu cand ai ramas insarcinata nu ai fost suficient de comunicativa cu el,ca un barbat la o anumita varsta isi doreste sa isi intemeieze o familie dar acum depinde si de femeie sa nu fie extrem de geloasa,impulsiva,etc ca se debaraseaza total de tot si te va lasa singura.cand iti e greu spune-i ce ai pe suflet,nu face cum ai mentionat in povestea ta ca tu razi si sufletul iti plange ,ca poate el va crede ca tu esti multumita doar ca el sa stea cu tine din obligatie fata de copil si asta nu e bine.gandeste-te bine ca relatia voastra e cam spre final,speranta moare ultima,dar incearca sa numai fi asa,daca vrei sa-l ai langa tine redai libertate nu impulsivitate si gandeste-te logic ca tu il consideri ca ceva doar al tau dar el nu gandeste ca tine si n-are cum sa fie asa.dragoste cu forta nu se poate,daca el te trateaza cu spatele si daca merge cu altele si nu-ti da nici un semn ca vrea sa ramana cu tine mai bine renunta.decat sa plangi o viata intreaga mai bine pui punct relatiei.si iti mai zic un lucru poate finalul relatiei cu acest baiat pe care o ai in momentul de fata ajunge sa fie un drum mai bun pt tine deschizandu-ti un drum spre alta relatie care va putea fi spre binele tau si al copilului si relatia actuala a ta sa devina un subiect inchis si de nedeschis.e dureros dar mai bn acum decat prea tarziu.iti doresc multa sanatate si fericire!

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Larya nu merita sa traiesti langa un barbat care nu te vrea! Mai bine lasa-l baietelul tau oricum va avea un tata chiar daca tu nu traiesti cu el ...si eu imi cresc fata singura si eu am momente cand simt ca mai am putin si cedez ...dar de fiecare data imi amintesc ca nemernicul ma lasat exact cand aveam mai mare nevoie de el si imi revin
    Stiu e greu foarte greu e o amestecatura da sentimente furie nesiguranta tristete iubire toate astea te dau peste cap te gandesti ca copilul tau va creste fara tata? Dar daca creste cu tatal langa el si tu esti nefericita crezi ca e mai bine? Cand va fii mai mare bebe isi va da seama ca nu va intelegeti si va suferii eu zic sa te hotaresti acum sa iti refci viata cu bebe laga tine , nu merita sa stai langa el daca nu te vrea nu te merita el pe tine ! TU esti prea buna pentru el ia taurul de coarne si fii puternica te pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari