Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iza84's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1
    Buna, ma numesc izabella si am 25 ani. Am avut o relatie in care ambii am hotarat sa avem un copil si sa ne casatorim. Am ramas insarcinata ( am 8 saptamani acum) bucurie mare pt ambele parti, am stabilit nunta pe data de 29 mai, toate bune. Pana acum vreo 2 saptamani cand medicul mi-a zis ca am iminenta de avort, va dati seama ca am fost disperata fapt care m-a facut sa fiu mai nervoasa si recunosc ca am avut gura cam sloboda cu iubitul meu. . Dar nimik atat de grav dupa parerea mea incat sa il determine pe el acum 3 zile sa imi spuna clar si raspicat cu o raceala si o indiferenta in ochi "copilul e al meu dar eu cu tine nu mai vreau sa merg mai departe". Mi-a luat inelul de logodna ca, deh,,,nu mai e cazul si la revedere. . . . . Eu sunt socata habar nu am ce sa fac mai departe. . . Avortul e exclus. Va rog dati-mi si mie un sfat. Multumesc

Floricica Nou Venita madallinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2008
    Postari in forum
    45
    imi pare sincer rau pentru tine.si eu am fost despartita de sotul meu pe cand avea baiatul cam 4 luni si am suferit enorm.dar cu multa speranta si ruga la bunul Dumnezeu ne-am impacat si acum avem si o fetita de 6 luni.ii multumesc in fiecare zi lui dumnezeu k ne-a ajutat si ca acum suntem foarte fericiti alaturi de puii nostri.din suflet iti urez mult succes si capul sus viata merge inainte si ai mare grija de puiul tau din burtica.nu-ti pierde speranta.

Floricica Nou Venita roscata77's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2010
    Postari in forum
    1
    Stiu cum este nu iti spun decit sa te rogi sa ai un copil sanatos si restul o sa vina de la sine. fetita mea are 5 luni si ma face sa uit de toate roaga-te sa nasti cu bine si sa fiti sanatosi... nu te gindi la avort este greu sa il cresti singura dar ai pentru ce trai.. ai o bucurie..

Floricica Nou Venita cristina97's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    25
    Si eu sunt in aceiasi situatie!Cred ca azi a mers sa depuna actele de divort! Am fost impreuna 10 ani si de un an ne-am casatorit!Totul mergea minunat pana a venit bebe, bebe din pacate are multe probleme!Acum au inceput sa se rezolve din ele!S-a schimbat enorm! Am stat la soacra mea primele 3 luni dupa ce s-a nascut bebe, dar pentru ca bebe are probleme am hotarat sa ma mut la ai mei, el desigur nu m-a urmat (ii era frica sa plece fara mama lui)! Stiu ca am facut ceea ce era mai bine pentru bebe!Stau la ai mei de 6 luni si nici macar nu m-a ajutat moral ce sa mai zic material, ba din conta!
    Am o durere atat de mare in suflet si stiu ca asa e mai bine pentru bebe, dar simt ca o iau razna! Aveam nevoie atat de mare de o vorba buna de la el nu va imaginati!!!! Sper sa trec peste!!!! Traiesc o viata care nu mai e mea!!!!!Ma rog la Dumnezeu sa fie bebe bine si sa scap de gustul asta amar din suflet!!!!!

Iti doresc ce imi doresc si mie! Un bebe sanatos si multa liniste!!!!!!!

Mamica de gagalice scumpa si draga pe nume Daviduta Andrei!!

loredana3345
    Guest
    buna cristina.am vazut postarea ta.ce sa zic...cateodata cuvintele sunt de prisos.trebuie sa fii tare,si eu stiu cum e sa fii singura si sa ai impresia k totul se naruie in jurul tau.dar ia in considerare si faptul k poate e cel mai bun lucru care putea sa ti se intample,decat sa stai langa o persoana care nu te intelege si care nu ti ofera sprijinul cuvenit.si viata ta abia incepe,langa un bebelus minunat,pt care se merita sa traiesti din plin.conteaza mult sa ai langa tine un sprijin macar,chiar si mama ta.sper sa fii bine si tu si copilul!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari