Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tweety91's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2009
    Postari in forum
    5
    am deskis acest topic pt toate mamicile singure sa vb despre prb noastre

Floricica Nou Venita tweety91's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2009
    Postari in forum
    5
    eu am un bebe de 5luni am ramas insarcinata la 17ani si tatal copilului e ink minor parinti lui nu ma vor nu am vrut sa raman insarcinata dar sa intamplat si nu puteam sa fac prostia de a avorta akum dupa promisiuni si iubire in cele din urma sunt singura si trebe sa fac testu adn pt k sa le dem familei lui k copilul e al lui pt ei nu cred asta...va ast aici cu noi poveshti..app sunt noua pe aicia sper sa imi fac repede prieteni

Floricica Nou Venita c_adina_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    38
    Buna tweety, eu nu sunt o mama singura dar am vazut postarea ta si vreau sa iti trimit o urere de bine si o incurajare, sanatate multa tie si lui bebe!

Floricica Cu Vechime simo30's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    6.411
    buna tweety mai este un topic mame singure unde se posteaza mai des si poti sa-ti faci noi prieteni acolo.pupici
    ps si eu sunt o mamica singura.

Ans
    Ans este offline.
    Floricica Novice Ans's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2009
    Postari in forum
    415
    Salutare teety !in primul rand felicitari pentru bebelul tau si pentru marele curaj pe care l-ai avut !de acum inainte vei avea o cu totul alta viata !esti tanara si va trebui sa dai dovada fata de tine si fata de bebelul tau de multa maturitate !Nu este usor,insa este incredibil de frumos si daca vei investi iubire cat de multa,vei fii un om fericit!si eu sint o mamica singura,a mea fetita a implinit deja 2 anisori si pot spune ca se poate si de unul singur,si sunt extraordinar de multumita cu deciziile pe care le-am luat !oricand ai nevoie de un sfat,cand intampini vreo problema si nu esti sigura pe tine,posteaza aici sau scrie pe mail,cu mare bucurie te voi ajuta si sunt sigura multe alte mamici ! iti doresc sanatate cat incape si multe zambete ,tie si micutului tau !

Floricica Nou Venita andreoty's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    4
    Buna!e foarte greu sa cresti singura un copil dar nu e imposibil!Bebele meu are 6luni,am ramas singura de cand eram insarcinata,tatal nu si l-a dorit initial apoi s-a razgandit,mi-a spus ca mergem mai departe impreuna pana in luna a 7 de sarcina si dupa iar s-a razgandit...si ne-am separat.am incercat sa fac totul sa fim impreuna dar din pacate nu mai este posibil.Am nascut un ingeras,un copil minunat,el imi da putere sa merg mai departe.Am aflat ca de fapt omul respectiv era cuplat cu alticeva de cand eu eram gravida.Au fost niste momente grele dar incerc sa uit si sa merg mai departe. Sper ca timpul sa-mi vindece ranile si sa ma eliberez de trecut! Pana atunci ma bucur enorm de zambetele micutului meu,i-a aparut zilele trecute primul dintisor...!!!

alexys
    Guest
    dumnezeule ce iertatoare sunteti!! dragele mele, inteleg ca viata nu este placuta alaturi de astfel de indivizi care seduc si abandoneaza- nu doar o femeie dar si PROPRIUL COPIL , dar nici nu tb lasati asa "usor". aveti drepturi ! copii au si ei drepturi! luptati pt ele! nu-i menajati, lor le tb o lectie usturatoare, tb sa invete ce este responsabilitatea. daca parintii nu i-au educat, f rau, dar acum au sansa sa invete sa raspunda pt ceea ce fac.

alexys
    Guest
    la "trebunal" bibicule !

Floricica Nou Venita bryama's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2009
    Postari in forum
    2
    "tatal copilului meu" nu a recunoscut copilul, dar nici nu l-am dat in judecata pt asta....si nici nu o voi face, nu stiu daca e bine sau gresesc, dar asa gandesc eu acum: mai bine sa ne lase in pace sa nu stim nimik de el, decat sa se ridice si el apoi cu pretentii

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    eu nu sunt o mama singura dar vreau sa va spun ca ii impartasesc parerea lui bryama. mai bine sa nu mai stiu nimic de el..dar nimic. sa nu se trezeasca eventual cand are copilul cativa anisori ca "el este tatal ". sa se duca la balamuc daca a fost capabil de o asemenea atitudine

msamoila
    Guest
    Doamnelor va felicit pe toate pentru curaj si daruire. Si eu sunt o mama singura dar pe jumatate. Tatal biologic al lui Luca n-a mai dat nici un semn de viata de cand Luca avea 1 luna, adica de 5 luni jumate. Oricum toata sarcina si dupa am mai vorbit la telefon, el nu a fost prezent in viata copilului asa ca stiu cum e sa te simti furioasa pentru un comportament iresponsabil. Initial am vrut si eu sa il aduc in fata instantei insa la noi e o situatie mai fericita adica exista cineva in viata mea, desi departe pentru moment care tine loc de tata si iubit ca si cum Luca ar fi al lui. Urmeaza sa ne casatorim si am decis ca e in interesul copilului sa fie copilul nostru, nu sa il las pe un responsabil sa emita pretentii. Luca pe taticul nou il stie de tata, a venit langa noi de cate ori a putut, si in momentele grele de mamica singura el e stalpul meu.
    Va urez sa aveti sanatate, rabdare, si sa tineti minte ca sunteti in afara de mame si femei si aveti a doua sau a treia sau a cincea sansa la fericire. Nu toti barbatii sunt iresponsabili.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari