Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Daca mai ai intrebari nu ezita sa le formulezi. In limita cunostintelor noastre iti vom raspunde.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    ma doare sufletul sa aud asa ceva, ma gandesc numai la suferinta acelui copil. Eu cred ca vei putea lua copilul. Trebuie sa ai martori de partea ta. In ce_l priveste pe sotul tau, daca nu are serviciu si a avut o reputatie neplacuta unde a lucrat fii sigura ca vei gastiga pocesul. Dumnezeu nu lasa un copil pe mana cui nu merita. Sa-ti dea Dumnezeu putere

Floricica Nou Venita tutui's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2006
    Postari in forum
    92
    sunt si eu alaturi de tine....din pacate nu te pot ajuta... doar cu cateva vorbe de incurajare...e foarte important sa nu te dai prada disperarii sa iti pastrezi mintea lucida pentru a putea lupta....ai trecut prin foarte multe si se pare ca suferinta ta nu se incheie aici.....trebuie sa divortezi asta e clar....nu cunosc avocati ca nu am avut nevoie de ei...
    fi tare asta ai nevoie acum,...sotul tau poate face atatea pt ca tu esti absenta....si nici nu e sigur ca a facut cate zice ca a facut....parerea mea e ca trebuie sa iti lasi o portita de intoarcere si sa vi pentru o perioada langa copil, pentru sigur are novoie de tine....ai trecut prin atatea o sa treci si peste astea si repet....ai nevoie sa iti pastrezi mintea limpede....cauta pe internet un avocat si alegel pe cel care iti inspira incredere, din pacate sunt fele si fel de avocati....dar poate cine stie cineva cunoaste un avocat bun care te poate ajuta....
    cat mai stai acolo trebuie sa iti gasesti pe cineva aici sa te reprezinte in toate porcariile care le face sotul tau....asa vei fi mult mai bine informata asupra a ceea se intampla.
    cauta un avocattttttt.....prin toate metodele...cu incredere si credinta vei reusi....noi suntem alaturi de tine si cand crezi ca ai cazut nu ezita sa ne ceri ajutor....vom incerca cu toate puterile sa te ridicam sa mergi mai departe

Floricica Nou Venita tutui's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2006
    Postari in forum
    92
    timpul trece in defavoarea ta....trebuie sa incepi sa faci ceva

Floricica Nou Venita ann-louise's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    122
    vino imediat in tara si o sa-ti recomand unul sau mai multi avocati cunoscuti.
    nu o sa ai nici o restrictie la vama.
    sotul tau ordinar bate campii.
    intamplator am multe relatii si o sa fac in asa fel sa te ajut.

ann-louise

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Foarte frumos din partea ta sa o poti ajuta! Bravo

Floricica Nou Venita angelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2005
    Postari in forum
    25
    Multumesc din suflet pentru incurajare si imi cer scuze ca raspund atat de tarziu. Din pacate situatia financiara nu imi permite acum sa revin in tara. Dispun de un numar limitat de bani si am planificat sa astept pana la mijlocul lui ianuarie pentru a avea bani indestul pentru procese si pentru a supravietui in tara avand copila langa mine. Din raspunsurile anterioare am inteles ca sumele sunt variate si am exact banii pentru procese, dar nu si pentru supravietuire. Nu am un loc de munca in tara si nici locuinta. Daca la inceputul lui ianuarie, cand vin, voi apela la cunostiintele tale crezi ca ma vor putea ajuta si indruma. Sunt constienta ca sunt necesare o gramada de acte si detalii si sunt dispusa sa le obtin si sa le inmanez persoanelor competente. Mi-as bucura sa putem tine legatura. Astept raspuns. Pe curand.

Floricica Nou Venita angelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2005
    Postari in forum
    25
    Va multumesc tuturor pentru incurajari si imi cer scuze pentru raspunsul meu tarziu. Am avut o perioada de contactare a unor noi contracte de munca aici si care imi pot asigura un venit mai bun pentru procese si pentru a asigura un viitor copilei mele. De doua saptamani orice incercare de a-mi contacta copilul mi-a fost refuzata. Am incredere in Dumnezeu si oameni cu suflet ca voi. Dati-mi voie sa pot conta in continuare pe voi si pe sfaturile voastre. Va multumesc!

Floricica Nou Venita alltimes's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2006
    Postari in forum
    17
    Poti te rog sa ma contactezi pe adresa: mgmsnmt@yahoo.co.uk? ti-as fi recunoscatoare sa tinem legatura. Multumesc din suflet

Floricica Avansata bialma's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    1.274
    si noi suntem alaturi de tine ,si iti uram multa bafta,si nu uita ca aici cu bani totu se rezolva si daca sotul tau nu are servici nu are sanse mai ales daca tu ai acte acolo,eu cred ca daca viii aici si nu ai servici nu e bine ca vor spune ca nu ai cu ce intretine pe bb dar daca vii numai pentru proces cred ca e bine,asta e parerea mea incearca sa vb cu un avocat de pe acum sa stii cum trebuie sa procedezi,este foarte important sa ai cu ce sa demonstrezi ca poti sa intretii copilul,multa bafta si sper sa auzim vesti bune de la tine dumnezeu sa te ajute,multa multa bafta

Floricica Nou Venita ann-louise's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    122
    sigur ca o sa tinem legatura. bine ca mi-ai dat adresa ta unde te pot gasi. trebuie sa obtii cat mai multe informatii despre sotul tau.
    stiu ca banii sunt cea mai mare problema. fara ei nu se poate face nimic.
    de-acum o sa-ti scriu personal.

ann-louise

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari