Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lusi79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    27

Prima aniversare a zilei de nastere-taiatul motzului

Dragi mamici,

Am o mica dilema si sper ca voi sa ma ajutati cu sfaturile voastre. Ziua copilasului meu se apropie si cade intr-o zi de duminica, motiv pt care noi ne-am gandit sa-i organizam o petrecere la care sa inviatam apropiatii. Problema mare este ca nasii copilului nu pot veni in acea zi din motiv ca sunt plecati in concediu si aici intervine marea noastra dilema. Cum stim ca taiatul motzului are loc la un an, ce sa facem: sa organizam petrecerea si sa nu i se taie motzul, sau sa amanam petrecerea cu 1-2 sapt pana cand nasii sunt disponiili? Voi ce ati face?

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    Buna!
    si noi am avut acesi dilema cu ruperea turtei pentru gargarita mea;nasii plecau din tara; pana la urma am hotarat sa facem petrecea si turta cu 2 zile mai devreme decat ziua in care este nascuta fetita mea;asa am reusit sa impacam pe toata lumea

Citat Postat de lusi79 Vezi mesajul
    Dragi mamici,

Am o mica dilema si sper ca voi sa ma ajutati cu sfaturile voastre. Ziua copilasului meu se apropie si cade intr-o zi de duminica, motiv pt care noi ne-am gandit sa-i organizam o petrecere la care sa inviatam apropiatii. Problema mare este ca nasii copilului nu pot veni in acea zi din motiv ca sunt plecati in concediu si aici intervine marea noastra dilema. Cum stim ca taiatul motzului are loc la un an, ce sa facem: sa organizam petrecerea si sa nu i se taie motzul, sau sa amanam petrecerea cu 1-2 sapt pana cand nasii sunt disponiili? Voi ce ati face?

iubytzik22
    Guest
    Poti sa ii astepti pe nasi...de ex fii miu e nascut pe 24 noiembrie si i-am taiat motu abia pe 26 decembrie fiindca atunci au putut veni nasi...

Floricica Nou Venita lusi79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    27
    Am hotarat sa-i organizam petrecere de ziua lui, urmand ca motzul sa i-l taiem la o sapt sau doua distanta. Ideea este ca ar fi aiurea sa nu-i sarbatorim ziua de nastere chiar in ziua in care pica, mai ales ca pica duminica, mai ales ca vrem sa-i organizam o petrecere tematica, cu prichindei de varsta lui, si lasam motzul pe alta data. Era frumos ca totul sa aiba loc in aceiasi zi deoarece tatal este cameraman, vrea evident sa filmeze si sa face un filmulet. Insa va gasi el un mod de a insera si taiatul motzului in film. Multumesc mult de opinii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari